Dziś mamy 5 sierpnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

12 czerwca 2021

Wyjątkowe, historyczne wcielenie do 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej

fot. pow.

fot. pow.

Wyjątkowe, ponieważ nowi ochotnicy zostali wcieleni do służby# w dwóch batalionach jednocześnie (83 i 81 blp). Historyczne ze względu na to, że rekruci po raz pierwszy przekroczyli bramy koszar nowego, 83 blp w Grudziądzu.

11 czerwca 8.K-PBOT wzmocniła się o blisko 180 żołnierzy ochotników, którzy przyszli spełniać swoje, często odkładane na długie lata marzenia o zostaniu żołnierzem. Wojska Obrony Terytorialnej umożliwiają im pogodzenia życia codziennego w środowisku cywilnym i spełnianie się w służbie wojskowej. Kolejne wcielenie już 13 sierpnia w ramach akacji „Wakacje z WOT”, która umożliwia odbycie szkolenia podstawowego uczniom, studentom, nauczycielom i wszystkim innym osobom, które są w stanie wygospodarować 16 dni tylko w okresie wakacyjnym. Jesteście gOTowi? Skontaktujcie się z rekruterem, który odpowie na Wasze pytania dotyczące charakteru służby: mł. chor. Łydziński tel.: 601-597-713, mail: krzysztof.lydzinski@wot.ron.mil.pl

Po piątkowym przyjęciu ochotników do służby, utworzona 15 stycznia 2018 r. 8. Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej liczy już ponad 1700 żołnierzy. Terytorialność spełnia tu kluczową rolę. To nie tylko obszar na mapie, czy odległość z domu do pracy. To przynależność do regionu i zamieszkującej ją społeczności, z którego wywodzą się żołnierze. Własny, Stały Rejon Odpowiedzialności, który żołnierz zna „jak własną kieszeń”. Terytorialność dla WOT oznacza gotowość do obrony i wspierania lokalnych społeczności. W ten sposób piąty rodzaj Sił Zbrojnych wnosi wkład w kształtowanie bezpiecznej przyszłości naszego kraju. Stąd określenie Terytorialsi, które przyjęło się do określania żołnierzy WOT. Motto „zawsze gotowi, zawsze blisko” dopełnia charakteru terytorialnej służby w najbliższej okolicy, z której pochodzą żołnierze.


Materiał: por. Paweł BANASIAK/ Oficer Prasowy 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej

 

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

    • 5 (11)

    dowódca OTK, w dniu 12-06-2021 15:19:52 napisał:

    nie utworzono tylko wznowiło się i pobudzono do życia pokomunistyczną formację OTK bo w latach 70 byłem i dwa lata służyłem w tej komunistycznej formacji Prószcz Gd. nr 2**2 a PiS to co komunistyczne daje im drugie życie jak to się mówi ===komuno wróć===

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Test amortyzatorów
Meble kuchenne
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Pracownicy mają mniejszą motywację. Zobacz, jak zwiększyć wydajność pracy

Jak wskazało badanie „Zdrowie psychiczne w# środowisku pracy”, pracownicy obecnie borykają się z takimi trudnościami jak brak energii do działania (51,75%), gorszy nastrój (50,31%), mniejsza motywacja (48,77%). Na dodatek aż 57% z nich zgłasza potrzebę udziału w integracji firmowej. To zatem dobry moment na organizację wydarzeń w duchu team building, które wzmocnią motywację zespołu. A przy okazji pomogą w budowaniu wizerunku marki i skuteczności przyszłych rekrutacji.

(czytaj więcej)
0

Fitness chce odzyskać formę. Niestety, na razie rosną zaległości

Ponad 112 mln zł zaległości mają przedsiębiorcy prowadzący# działalność sportową i rekreacyjną, to o jedną piątą nieopłaconych faktur i kredytów więcej niż przed pandemią – wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK. Wraz ze zniesieniem części ograniczeń, przyrost długów branży sportowej przyhamował, niestety nie dotyczy to klubów fitness i siłowni, które mają niemal 23 mln zł zaległości. Prowadzący te biznesy są pierwszą grupą przedsiębiorców, która złożyła pozew zbiorowy o odszkodowania przeciwko Skarbowi Państwa.

(czytaj więcej)
0

W naszej diecie nie może zabraknąć warzyw. Smaczne, zdrowe i tanie dania

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia każdego dnia powinno się# spożywać minimum 400 g warzyw. Zdrowa i urozmaicona dieta jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, a korzystając z sezonowych darów natury, nie trzeba przepłacać. Przepis na cukinię faszerowaną mięsem będzie świetnym pomysłem na szybki i pożywny obiad, a bakłażan lub papryka sprawdzą się jako dodatek podkreślający charakter najróżniejszych potraw.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa z Wiktorią. „Zdecydowanie największą frajdę sprawiają mi treningi na siłowni”

Sekcja ciężarowa Tarpana Mrocza osiąga duże sukcesy na arenie krajowej#, ale i międzynarodowej. Przedstawiamy Państwu Wiktorię Wołk z Mroczy, która jest jedną z „gwiazd” tej drużyny.

(czytaj więcej)