Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 stycznia 2022

XI Turniej Szachowy UKW Bydgoszcz. Zwycięstwo Jana Rosińskiego

fot. pow.

fot. pow.

19 stycznia odbył się XI Turniej Szachowy UKW Bydgoszcz#. Zawody już standardowo zostały zorganizowane i przeprowadzone przez dr Piotra Szybowicza, który prowadzi zajęcia szachowe na uczelni. Mistrzostwa odbyły się portalu lichess.org.

Czas na partię dla każdego zawodnika wynosił 10 minut. W rozgrywkach wzięło udział 11 zawodników. W turnieju zwyciężył student stosunków międzynarodowych II stopnia Jan Rosiński (LUKS Feniks Mrocza), który zdobył 9 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Grzegorz Galiński (Koronowo) z dorobkiem 6 punktów, a trzecie miejsce wywalczył Jakub Makarewicz (SzDK Szubin/Kcynia) z 5 punktami na koncie. Tuż za podium znalazły się Ewa Karkowska (LUKS Feniks Mrocza) oraz Julia Rocławska (BKS Chemik Bydgoszcz). W zawodach krótki występ zaliczył także dr Piotr Szybowicz (BKS Chemik Bydgoszcz). Jako ciekawostkę należy podać fakt, że 4 zawodników z powiatu nakielskiego znalazło się w czołowej piątce turnieju.

Najlepsza piątka XI Mistrzostw Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w szachach szybkich:
1. Jan Rosiński (LUKS Feniks Mrocza) - 9 punktów,
2. Grzegorz Galiński (Koronowo) - 6 punktów,
3. Jakub Makarewicz (SzDK Szubin/Kcynia) - 5 punktów,
4. Ewa Karkowska (LUKS Feniks Mrocza) - 4 punkty,
5. Julia Rocławska (BKS Chemik Bydgoszcz) - 4 punkty.

Materiał: Jan Rosiński

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Coraz mniej miodu z polskich pasiek. Co, jeżeli pszczoły wyginą?

Populacja pszczół na świecie maleje, a miodu w rodzimych pasiekach #powstaje coraz mniej. W 2020 roku na jednego Polaka przypadł już mniej niż kilogram tego złocistego produktu. Podczas obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół warto w szczególny sposób spojrzeć na pracę tych pożytecznych owadów. Ma ona olbrzymi, pozytywny wpływ na przyrodę. Niestety jednak destrukcyjna działalność człowieka jest wielkim zagrożeniem dla zapylaczy.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)