Dziś mamy 13 marca 2026, piątek, imieniny obchodzą:

12 marca 2026

Przekroczyli dozwoloną prędkość. Ukarani wysokimi mandatami

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Nakielscy policjanci# ruchu drogowego, w tym samym dniu zatrzymali dwóch kierujących, którzy poza obszarem zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Obaj mężczyźni zostali ukarani wysokimi mandatami, a zgodnie z nowo obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali im prawo jazdy na 3 miesiące.

Na początku marca nastąpiły ważne zmiany w przepisach ruchu drogowego. Od teraz policjanci zatrzymają prawo jazdy na okres 3 miesięcy kierującemu, który przekroczy dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h, również poza obszarem zabudowanym. Te uwarunkowania dotyczą dróg dwukierunkowych jednojezdniowych.

W sobotę (7.03.2026) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią zatrzymali dwóch kierowców, którzy rozpędzili się do prędkości dużo większej niż dopuszczalne 90 km/h.

Pierwszego z mężczyzn mundurowi zatrzymali na terenie gminy Kcynia. Policyjny miernik prędkości wskazał, że 27-latek jechał z prędkością 143 km/h. Mieszkaniec powiatu wągrowieckiego został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł oraz 13 punktami karnymi.

Kilka godzin później, na terenie gminy Nakło nad Notecią, stróże prawa zatrzymali kolejnego kierowcę, który za nic miał obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Tym razem wynik pomiaru wskazał prędkość o 62 km/h wyższą niż dopuszczalna. 31-latek będzie musiał uszczuplić swój budżet o 2000 zł, ponieważ taki mandat nałożyli na niego policjanci. Poza tym dopisali na jego konto kierowcy 14 punktów karnych.

Zgodnie z nowo obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali na 3 miesiące obu mężczyznom uprawnienia do kierowania.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze i stosowanie się do ograniczeń prędkości. Szybka i brawurowa jazda niesie za sobą nie tylko konsekwencje finansowe i utratę prawa jazdy. Jest przede wszystkim jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, które niejednokrotnie są tragicznie.

Materiał: mł. asp. Kamil Smoliński, Oficer Prasowy KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 29 11

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przewodnik po AI dla urzędów. Oficjalna premiera

Blisko 1700 przedstawicieli jednostek #samorządu terytorialnego z całej Polski wzięło udział w ogólnopolskim spotkaniu poświęconym wykorzystaniu sztucznej inteligencji w administracji publicznej. Zaprezentowano podczas niego praktyczne przykłady zastosowań AI w urzędach oraz rozmawiano o bezpiecznym i odpowiedzialnym wdrażaniu nowych technologii w sektorze publicznym. W trakcie spotkania odbyła się także premiera „Przewodnika po AI dla administracji publicznej” oraz uruchomiono ogólnopolski program bezpłatnych szkoleń dla urzędników.

(czytaj więcej)
0

Nowi operatorzy granatników. Szkolenie zgodnie z planem

W dniach 2-6 marca br. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej zorganizowało szkolenie specjalistyczne skierowane dla operatorów granatnika Carl Gustaf.

(czytaj więcej)
0

Kolosy na drogach. Największe transporty nienormatywne

Przewozy nienormatywne to jedna z najbardziej spektakularnych# operacji logistycznych. Zanim ponadgabarytowy ładunek ruszy w trasę, konieczne jest uzgodnienie każdego etapu takiego transportu - wybór odpowiedniego pojazdu, którym zostanie przewieziony, uzyskanie specjalnego zezwolenia, a nawet ewentualny demontaż infrastruktury drogowej.

(czytaj więcej)