Konkurs pierwszej pomocy. Drużyna z Królikowa na I miejscu

fot. SP Królikowo
Wspaniale wypadła drużyna Szkoły Podstawowej #w Królikowie podczas X Powiatowego Konkursu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, który odbywał się w obiektach SP w Kcyni. Nasza mistrzowska drużyna w składzie: Milena Kozłowska, Maria Cichońska oraz Artur Jurek nie dała żadnych szans rywalom i zdobyła pierwsze miejsce w konkursie.
W konkursie brały udział3-osobowe zespoły uczniowskie z 8 szkół, które na konkurs przyjechały wraz z opiekunami. Rywalizacja wzorem lat ubiegłych obejmowała test pierwszej pomocy składający się z 30 pytań i tu toczyła się walka o nagrody indywidualne oraz scenki tematyczne, w których zespoły walczyły o puchary dla poszczególnych szkół. Nad całością czuwali ratownicy medyczni z partnerskiej firmy HelpMed Katarzyna Kosecka – Botwicz oraz Szymon Płaczkiewicz
Poziom rywalizacji był wysoki i bardzo wyrównany. W konkursie indywidualnym konieczna była dogrywka ustna, którą przeprowadzili ratownicy. Ostatecznie wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Miejsce I - Szkoła Podstawowa w Królikowie
Miejsce II - Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie
Miejsce III - Szkoła Podstawowa w Mycielewie
Miejsce IV - Szkoła Podstawowa w Kcyni
Miejsce V - Szkoła Podstawowa w Laskownicy
Miejsce VI - Szkoła Podstawowa w Dobieszewie
Miejsce VII - Szkoła Podstawowa w Dziewierzewie
Miejsce VIII - Szkoła Podstawowa w Rozstrzębowie
Cenne nagrody indywidualne, w tym m.in. tablet, wywalczyli:
Miejsce I Remigiusz Socha Szkoła Podstawowa w Mycielewie
Miejsce II Olga Mróz Szkoła Podstawowa im. Miłośników Przyrody w Laskownicy
Miejsce III Maria Cichońska Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie
Miejsce IV Oliwier Lewandowski Szkoła Podstawowa w Mycielewie
Miejsce V Dawid Grygiel Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie
Miejsce VI Oskar Szczepański Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni
Słowa uznania pod adresem organizatorów i uczniów skierował Wicestarosta Nakielski Michał Dubkowski, który zaszczycił swoją obecnością. Ratownicy podkreślili bardzo wysoki poziom konkursu i doskonałą znajomość tematyki wśród uczestników.
Opiekunem drużyny był nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa Daniel Lubawy.
Materiał: Daniel Lubawy / Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria



















Czytaj również
Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)