Radość na twarzach dzieci. Obchodzono Dzień Przedszkolaka

fot. Archiwum Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie
„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się#, od najmłodszego, aż po starszaka wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka".
„Dzień Przedszkolaka" – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.
Dnia 20 września w naszym przedszkolu po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Tego dnia na dzieci czekało wiele niespodzianek i atrakcji: m.in. tatuaże i malowanie twarzy, zabawy, tańce przy ulubionych przebojach, bańki mydlane oraz dmuchańce.
Przez cały dzień na twarzach dzieci gościła radość i wielki uśmiech.
Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie dmuchańców oraz rodzicom zaangażowanym w pomoc przy organizacji uroczystości.
Materiał: Monika Stypczyńska
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria



















Czytaj również
- Rozstrzygnięto konkurs plastyczny. Wpłynęło ponad 50 prac
- Spotkanie z wielkanocnym zajączkiem. Harce w przedszkolnym ogrodzie
- Wielkanocne spotkanie z rodzicami. Wspólne spędzanie czasu
- Tydzień pod znakiem Wielkanocy. Dzieci wykonały kartki świąteczne
- Świat pełen tajemnic. Kino sferyczne w przedszkolu
Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)