Przedszkole wzięło udział w kampanii. "Dzieciństwo bez Przemocy"
fot. Archiwum Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie
Samorządowe Przedszkole #nr 3 w Szubinie wzięło udział w Kampanii Dzieciństwo bez Przemocy, organizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci.
Głównym partnerem była Rzeczniczka Praw Dziecka. Dnia 19 listopada odbył się finał kampanii, a w czasie jej trwania podjęliśmy działania na rzecz lepszej ochrony dzieci przed krzywdzeniem. Przedszkolaki uczestniczyły w opracowanych przez organizatora zajęciach edukacyjnych pt. „Gadki z psem”. Ich celem było nauczenie dzieci zasad, które mogą pomóc ochronić je przed przemocą i wykorzystywaniem seksualnym. Podczas zajęć dzieci obejrzały film edukacyjny o zasadach bezpieczeństwa, rozróżniały dobre i złe tajemnice, rozpoznawały sytuacje trudne i niebezpieczne oraz nabywały umiejętności reagowania na nie. Przede wszystkim jednak dowiedziały się, że ich ciało należy do nich, a miejsca intymne trzeba szczególnie chronić. W ramach kampanii zostało również zorganizowane spotkanie edukacyjne dla rodziców, nawiązujące do treści przekazywanych dzieciom, natomiast nauczyciele mieli okazję pogłębiać wiedzę poprzez uczestnictwo w zaplanowanych przez organizatorów szkoleniach internetowych. I chociaż kampania dobiegła końca, temat jest na tyle ważny, że z pewnością będziemy wracać do niego jeszcze nie raz.
Materiał: Patrycja Gaszkowska-Grzeszczak
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
- Dzieci odśpiewały gromkie "Sto lat". Przedszkolaki z wizytą u seniorów
- Do przedszkola zawitał dzielnicowy. Pogadanka o bezpieczeństwie
- Cykl zajęć w muzeum. Tematem przewodnim niepodległość
- Uroczysty apel w przedszkolu. Wspólnie odśpiewano hymn państwowy
- "Przegląd twórczości Wandy Chotomskiej". Wszyscy wypadli wzorowo
Dopłaty do zakupu aut elektrycznych? Konsultacje projektu programu
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska# i Gospodarki Wodnej przedstawia do konsultacji projekt programu dopłat do zakupu, leasingu i wynajmu długoterminowego aut elektrycznych.
(czytaj więcej)Urzędowe listy polecone. Od stycznia na skrzynce mailowej
Od 1 stycznia 2025 r. będzie można otrzymywać i wysyłać pisma urzędowe #poprzez e-Doręczenia, czyli elektroniczny odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru. Dzięki tej usłudze obywatele, firmy oraz podmioty publiczne otrzymają możliwość wymiany korespondencji poprzez wygodny i bezpieczny system doręczeń elektronicznych. To kolejny istotny krok w cyfryzacji administracji państwowej.
(czytaj więcej)Obsługa nowoczesnego granatnika. Szkolenie terytorialsów
W dniach od 11 do 22 listopada #br. w Karlsgonie (Szwecja) trwa szkolenie Polskich żołnierzy z obsługi nowoczesnego granatnika Carl Gustaf M4. W dwutygodniowych zajęciach organizowanych w siedzibie producenta uzbrojenia udział bierze m.in. troje Terytorialsów z Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej z Torunia.
(czytaj więcej)Świadczenia dla stulatków. Ustawa podpisana przez prezydenta
Przygotowane w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przepisy regulujące# mechanizm przyznawania świadczenia honorowego dla stulatków wejdą w życie 1 stycznia 2025 roku. Co to oznacza praktyce? Świadczenie w wysokości 6,2 tys. brutto miesięcznie będzie przyznawane z urzędu, i co ważne, corocznie waloryzowane. Prezydent właśnie podpisał ustawę w tej sprawie.
(czytaj więcej)