Dziś mamy 21 kwietnia 2025, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 listopada 2024

"Przegląd twórczości Wandy Chotomskiej". Wszyscy wypadli wzorowo

fot. Archiwum Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie

fot. Archiwum Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie

"Przegląd twórczości Wandy Chotomskiej" był wydarzeniem #podsumowującym miesiąc październik. Każda grupa Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie przygotowała i zaprezentowała jeden wiersz naszej patronki.

 

Najmłodsza grupa Misie wystąpiła z utworem "Liski", Smerfy "Za górami, za lasami". Grupa Motylki recytowała wiersz "Kartofle z ogniska", Biedronki "Dziesięć Bałwanków", natomiast Muchomorki "Kurcze blade".

Wszyscy wypadli wzorowo i zostali nagrodzeni nie tylko brawami, ale również nagrodami rzeczowymi. Podczas spotkania zostały wręczone nagrody laureatom gminnego konkursu plastycznego pt. "Wanda Chotomska i jej twórczość oczami dziecka".

I miejsce zajęła Jaśmina Prokop -Samorządowe Przedszkole nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie

II miejsce Tomasz Stachowiak - Terapeutyczny Punkt Przedszkolny Abecadło w Szubinie

III miejsce Zofia Makowiecka- Samorządowe Przedszkole nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie

Nagrody za uczestnictwo otrzymali również Wanda Bogusz Odział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie oraz Ignacy Ślężak Terapeutyczny Punkt Przedszkolny Abecadło w Szubinie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Materiał: Monika Dropińska / Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie 

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 13

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.

(czytaj więcej)
0

Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.

(czytaj więcej)
0

Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.

(czytaj więcej)