Dziś mamy 18 lipca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

23 czerwca 2024

Realizacja zadań projektowych. Uczniowie tworzyli perfumy

fot. powierzone

fot. powierzone

Ostatnie dni roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym# w Szubinie upłynęły na realizacji zadań projektowych.

Młodzież uczestniczyła w zajęciach haftu, malowania tkanin, rzeźbiarskich, lepienia w glinie. Uczniowie odwiedzili Politechnikę Bydgoską, gdzie wykonywali doświadczenia biotechnologiczne. W szkole natomiast odbyły się warsztaty tworzenia perfum, które okazały się niezwykle inspirującym i kreatywnym doświadczeniem dla licealistów. Były one realizowane w ramach projektu „Co tu pachnie w liceum”, dofinansowanego przez Zarząd Powiatu Nakielskiego.

Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poznać tajniki sztuki tworzenia perfum, dowiedzieć się o różnych składnikach i aromatach oraz samodzielnie stworzyć swoje unikatowe kompozycje zapachowe. W procesie tworzenia uczestnicy warsztatów eksperymentowali z różnymi esencjami, olejkami eterycznymi i bazami zapachowymi, aby stworzyć perfumy, które odzwierciedlały ich osobowość i preferencje. Młodzież przekonała się, że wiele zapachów pochodzi z kwiatów i ziół z najbliższego otoczenia.

Warsztaty nie tylko rozbudziły kreatywność uczniów, ale także pozwoliły im lepiej zrozumieć świat zapachów i ich wpływ na ludzkie emocje.

Zajęcia projektowe, w których tak chętnie licealiści wzięli udział, pokazały, że praktyczne działania są równie cenne w procesie edukacji co wiedza zdobyta podczas lekcji.

Koordynatorkami projektu są Arleta Marchlewska i Aurelia Kasprzak.

Materiał: Aurelia Kasprzak / I LO w Szubinie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)
0

"Pole pszenicy z cyprysami". Mural w nowej odsłonie

Mural „Pole pszenicy z cyprysami” reaktywowany #w nowej odsłonie.

(czytaj więcej)