Dziś mamy 18 lipca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

13 czerwca 2024

X edycja konkursu "Globtroter". Uczniowie wykazali się wiedzą

fot. powierzone

fot. powierzone

27.05.2024r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego# w Szubinie wzięli udział w X edycji Powiatowego Konkursu - Językowo-Krajoznawczego „Globtroter”, który odbył się pod patronatem Starosty Nakielskiego.

Celem konkursu jest rozbudzanie ciekawości młodzieży otaczającym światem oraz usprawnianie umiejętności z zakresu języków obcych (angielskiego i niemieckiego).

Tegoroczna edycja poświęcona była 2 stolicom państw europejskich – Londynowi i Wiedniowi. Młodzież po raz szósty rozwiązywała test online utworzony w arkuszu Google Formularze.

W konkursie wzięło udział 17 uczniów: z Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego w Nakle, Zespołu Szkół im. S. Staszica w Nakle, Zespołu Szkół im. Prof. E. Chroboczka w Szubinie oraz Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie znaleźli się na podium i zajęli: I miejsce Wiktoria Głuszek z kl. IIIc, II miejsce Kacper Kowalski z kl. IIb.

Piotr Szpotański z kl. IIb uzyskał wyróżnienie.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Materiał: Aurelia Kasprzak / I LO w Szubinie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)
0

"Pole pszenicy z cyprysami". Mural w nowej odsłonie

Mural „Pole pszenicy z cyprysami” reaktywowany #w nowej odsłonie.

(czytaj więcej)