Dziś mamy 30 listopada 2024, sobota, imieniny obchodzą:

29 listopada 2024

Adaptacja poddasza na cele dydaktyczne. Renowacja strychu w LO

fot. Starostwo Powiatowe

fot. Starostwo Powiatowe

29 listopada 2024 roku zawarto umowę na realizację inwestycji# polegającej na adaptacji poddasza I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie na cele dydaktyczne.

 

Oficjalne podpisanie umowy miało miejsce w gabinecie starosty nakielskiego Krzysztofa Błońskiego. Obecni byli przedstawiciele wykonawcy, wicestarosta Michał Dubkowski, skarbnik Powiatu Nakielskiego Natalia Zmudzińska, Kierownik Referatu Inwestycji Paulina Kwiatkowska, oraz pracownicy starostwa: Magdalena Siewkowska z Wydziału Organizacji, Zamówień Publicznych i Kontroli oraz Łukasz Starzyński z Referatu Inwestycji.

Wykonawcą zadania jest firma WEZAMBUD Sp. z o.o. z Żnina. Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi 5 226 028,18 zł brutto. Termin realizacji prac ustalono na 18 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Projekt jest współfinansowany z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Prace obejmą m.in. adaptację dotychczas nieużytkowanego poddasza, na którym powstaną nowoczesne sale lekcyjne, w tym sala komputerowa, pomieszczenia pomocnicze oraz zaplecze sanitarne. Aby spełnić wymogi przeciwpożarowe i dostosować budynek do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, zainstalowana zostanie winda obsługująca wszystkie kondygnacje, a także platforma schodowa. Wewnątrz budynku powstanie nowa klatka schodowa. Przebudowane zostaną także hall wejściowy i taras zewnętrzny, z którego prowadzić będzie nowe wejście do sali gimnastycznej. Część podłóg zostanie wymieniona, a istniejące parkiety poddane renowacji. Po zakończeniu prac przewidziano kompleksowe malowanie wnętrz.

Na czas realizacji robót budowlanych w sali gimnastycznej zostaną wydzielone cztery tymczasowe pomieszczenia lekcyjne, z użyciem mobilnych ścianek działowych, co umożliwi kontynuację zajęć bez zakłóceń.

Dzięki inwestycji poddasze szkoły zyska nowoczesne przestrzenie edukacyjne, dostosowane do potrzeb uczniów i kadry pedagogicznej.

Materiał: Magdalena Stepka - Wydział Rozwoju Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak postępować w ostrych zatruciach fosforowodorem? Wysokie zagrożenie

Pestycydy wydzielające fosforowodór, zawierające fosforki metali (glinu, wapnia, cynku), mogą być przyczyną ciężkich zatruć.

(czytaj więcej)
0

To była prawdziwa zima! Zobacz archiwalne zdjęcia z regionu

Zima na przełomie 1978/1979 roku była wyjątkowo# biała. W całym kraju mocno sypnęło śniegiem. Opady były bardzo intensywne i na kilka tygodni sparaliżowały cały kraj. Pod zaspami znalazł się także nasz region.

(czytaj więcej)
0

Gala dla honorowych krwiodawców. Wśród wyróżnionych terytorialsi

W Urzędzie Marszałkowskim województwa kujawsko-pomorskiego# w Toruniu, w obecności Marszałka p. Piotra Całbeckiego odbyła się uroczysta gala poświęcona honorowym dawcom krwi. Zostały na niej wręczone medale i wyróżnienia dla osób, które w wyjątkowy sposób zasłużyły się w dziele ratowania zdrowia i życia innych. Wśród wyróżnionych było 4 żołnierzy i 1 pracownik cywilny 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)
0

Jubileusz 90-lecia ZUS. Jak przez ten czas zmieniła się instytucja?

W tym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych obchodzi# wspaniały jubileusz 90-lecia swojego istnienia. Został powołany do życia rozporządzeniem nowelizującym ustawę scaleniową podpisanym przez Prezydenta Ignacego Mościckiego 24 października 1934 roku. Od momentu powstania, poprzez okres II wojny światowej, lata powojenne, aż do dzisiaj ZUS stał się jedną z najnowocześniejszych instytucji ubezpieczeniowych na świecie, często uznawany za wzór e-administracji.

(czytaj więcej)