Spotkanie z poezją. Przedszkolaki prezentowały swoje talenty

fot. powierzone
W dniu 3 kwietnia w Samorządowym Przedszkolu # nr 2 w Szubinie odbyło się „Spotkanie z poezją”.
Przedszkolaki prezentowały swoje talenty recytatorskie przedstawiając utwory klasyków polskiej poezji: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima oraz współczesnej autorki: Doroty Gellner. Dzieci zaprezentowały swoim rówieśnikom inscenizacje wierszy: Pomidor, Na straganie, Żuk, Kotek, A tulipan śpi, Kwiatuszki z puszki.
Dodatkową atrakcją tegorocznego spotkania były odwiedziny dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej pani Kamili Czechowskiej, która przeczytała przedszkolakom wierszowane utwory.
Dzieci z ciekawością oczekiwały każdego występu kolegów i koleżanek. Były zafascynowane interpretacjami wierszy, z ogromnym zainteresowaniem i koncentracją słuchały utworów.
Poezja dostarczyła dzieciom wielu wrażeń i wzruszeń. Dzięki takim spotkaniom poezja staje się ważnym elementem kształtowania wyobraźni i postawy twórczej dzieci.
materiał: Elżbieta Kwiecińksa, Anna Kluska, Monika Tews-Ciężka
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria

















































Czytaj również
- Rozstrzygnięto konkurs plastyczny. Wpłynęło ponad 50 prac
- Spotkanie z wielkanocnym zajączkiem. Harce w przedszkolnym ogrodzie
- Wielkanocne spotkanie z rodzicami. Wspólne spędzanie czasu
- Tydzień pod znakiem Wielkanocy. Dzieci wykonały kartki świąteczne
- Świat pełen tajemnic. Kino sferyczne w przedszkolu
Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)