Dziś mamy 3 lipca 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2022

Blok zamiast cegielni. Budynek ma mieć 5 kondygnacji

fot. pow.

fot. pow.

Na terenie po byłej cegielni parowej w # Szubinie, czyli przy dzisiejszej ulicy Cegielnianej, ma powstać kolejny blok mieszkalny wraz z miejscem na usługi. Na początku maja wpłynął w tej sprawie wniosek do Rady Miejskiej w Szubinie.

Inwestorem jest Józef Kłosowski z firmy Invest Club z Szubina. Jego wniosek dotyczy ustalenia lokalizacji inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami na terenie działek nr 2438/5 i 2438/18 w obrębie Szubin, przy ulicy Cegielnianej. Teren inwestycji objęty jest obecnie ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla północno-zachodniej części miasta Szubina, uchwalonego uchwałą Rady Miejskiej w Szubinie z dnia 7 lutego 2013 roku.

Jak czytamy we wniosku, inwestycja ma być realizowana na zdegradowanym i nieużytkowanym poprodukcyjnym terenie tzw. dawnej „cegielni parowej”. Teren został już zrekultywowany poprzez niwelację i zasypanie wyrobiska ziemią z budowy S5. Ma tam powstać wielorodzinny budynek z usługami na parterze. To pierwszy etap inwestycji na tym terenie.

Budynek ma mieć łącznie 5 kondygnacji nadziemnych. Ma się w nim pomieścić co najmniej 85 mieszkań, a maksymalnie – 110. Mieszkania mają mieć średnio 52 m2 powierzchni. Najmniejsze będzie miało 32 m2, a największe – 126 m2. W budynku będą windy, a na parterze, nad garażem od strony zachodniej, przewiduje się urządzenie tarasów zielonych do wypoczynku mieszkańców. Tereny rekreacyjne mają powstać także przed blokiem.
Zaprojektowano 131 miejsc parkingowych – 96 w garażu podziemnym i 35 jako parkingi zewnętrzne. 92 miejsca są dedykowane dla mieszkań, a reszta – 39 – dla klientów usług wraz z miejscami dla osób niepełnosprawnych. Usługi mają zająć 886 m2, czyli mniej niż 20% całości powierzchni budynku. Mogą się tam znaleźć m.in. obiekty działalności kulturalnej, obiekty opieki nad dziećmi do lat 3, gabinety lekarskie, usługi kosmetyczne, handel.

Do bloku będzie można dojechać z ulicy Pałuckiej poprzez skręt w Cegielnianą. Inwestor wyjaśnia też, jak zaopatrzy budynek w potrzebne media. Np. ciepło ma popłynąć do mieszkań z KPEC-u lub z sieci gazowej.

Ponieważ budowy bloków w tej części miasta często spotykały się z dezaprobatą części mieszkańców Osiedla Leśnego tym ważne dla nich jest to, że z wnioskiem można zapoznać się w siedzibie Urzędu Miejskiego w Szubinie. Jest on udostępniony także w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce zagospodarowanie przestrzenne, Lokalizacja inwestycji mieszkaniowych w trybie specustawy – 2022.

Źródło:

Oceń artykuł: 22 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

  • 15 (23)

  Arko, w dniu 19-06-2022 12:57:18 napisał:

  Brawo, fantastycznie. Cieszy fakt ,że miasto się rozbudowuje. Że ludzie będą mieli możliwość nabycia nowych mieszkań. Oby tylko rzetelnie zostały wykonane badania geologiczno-inżynierskich oraz wszelkie ekspertyzy określające geotechniczne warunki posadowienia obiektów budowlanych. Teren bowiem jest słabym podłożem.Są to grunty nasypowe, czyli takie, które zostały przez człowieka przeniesione z miejsca swego naturalnego występowania. Projekt bardzo ładny. Jestem za.

  odpowiedz

  • 10 (10)

  Ola, w dniu 19-06-2022 18:13:04 napisał:

  Jestem za. Ludzie muszą gdzieś mieszkać!

  odpowiedz

  • 3 (13)

  obywatel, w dniu 20-06-2022 10:01:01 napisał:

  Brawo Kłosek, dzięki Tobie coś się w tym mieście dzieję...

  odpowiedz

  • 4 (6)

  Cna, w dniu 20-06-2022 11:45:22 napisał:

  Zgadzam się z -obywatelem- podłoże dość ryzykowne, ale ważne że się mieszkania budują…..

  odpowiedz

  • 0 (8)

  sdsdsd, w dniu 20-06-2022 21:17:24 napisał:

  piotrkoskiego emeryturka sie buduje

  odpowiedz

  • 2 (8)

  Marek, w dniu 20-06-2022 21:50:08 napisał:

  Nie tylko jemu. Wiesz dobrze kto rządzi teraz w naszej gminie. Sami swoi wrócili co krótko nie byli.

  odpowiedz

  • -1 (7)

  Romek, w dniu 21-06-2022 13:41:55 napisał:

  Ciekawa inicjatywa! Tam w pobliżu, przy Wiewiórowskiego powstają kolejne bloki. Docelowo ma być 5. Dobrze, że pojawią się lokale usługowe. Mieszkańcy na tym skorzystają. Jestem na TAK

  odpowiedz

  • -6 (10)

  Basia, w dniu 21-06-2022 13:48:09 napisał:

  Rzetlena firma, długo dziala na rynku. Na pewno zrobiła badania geologiczne. Super pomysł!

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Anita, w dniu 21-06-2022 13:53:31 napisał:

  Fajny pomysł. Nasze miasto się rozwija! Dobrze że powstają kolejne bloki. Jak jeszcze powstaną tam sklepy to się zrobi atrakcyjne osiedle! Jestem ZA

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Nieszkanka , w dniu 21-06-2022 17:19:43 napisał:

  A gdzie one będą? Naprzeciwko tych szeregowców?

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Jola, w dniu 22-06-2022 06:42:32 napisał:

  Najlepiej zapytać tych ludzi którzy kupili mieszkania w szeregowcach jak sytuacja wygląda, czy pękają mury czy nie? Ludzie wiedzą.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Obserwator, w dniu 22-06-2022 10:14:36 napisał:

  wszystko fajnie tylko pisiory doprowadziły kraj do takiej ruiny, że nie będzie za chwilę nikogo stać na kredyt

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramki urodzinowe
39,90PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Budowa hal
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)