Czy będą miejsca dla interesantów? Zrobić można, ale jak weryfikować?

fot. pow.
Czy przy Urzędzie Miejskim w Szubinie# (chodzi o budynek przy ul. Kcyńskiej 34) można zagwarantować miejsca postojowe dla interesantów? Takie pytanie zadali burmistrzowi uczestnicy zebrania Osiedla Leśnego w Szubinie. Jakie jest stanowisko włodarza w tej kwestii?
Mieszkańcy osiedla zwracają uwagę na to, że na Kcyńskiej 34 jest dużo miejsc parkingowych, ale jednocześnie jest tam dużo urzędów, do których przyjeżdżają interesanci z terenu całej gminy. Oprócz Urzędu Miejskiego, w tym samym budynku znajduje się Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, filia Starostwa Powiatowego, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Już sami pracownicy wszystkich tych instytucji są w stanie zapełnić parkingi znajdujące się przy budynku. Poza tym, na sąsiedniej działce znajduje się kościół św. Anny, gdzie codziennie, w określonych godzinach, odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą też przyjeżdżają wierni.
- Proszę o oznakowanie chociaż kilku miejsc, które byłyby przeznaczone typowo dla interesantów – powiedziała jedna z mieszkanek osiedla biorąca udział w zebraniu. Kobieta zwróciła uwagę także na to, że z parkingów korzystają także mieszkańcy sąsiedniego bloku.
Co na to Mariusz Piotrkowski? Jakie rozwiązanie problemu widzi? Czy faktycznie przy Kcyńskiej 34 jest zbyt mało miejsca, żeby zostawić samochód? Burmistrz mówi, że oczywiście można oznakować kilka miejsc typowo dla petentów, ale zastanawia się, czy to zrobić. - Nie chcę wprowadzać czegoś, co będzie trochę nieweryfikowalne. Jeżeli to ma być dla klientów, mieszkańców, to jak mam sprawdzić to, czy to rzeczywiście ktoś, kto tylko na chwilę przyjeżdża do urzędu czy to urzędnik? Mam z tym problem, bo uważam, że trzeba wprowadzać przepisy, które da się wyegzekwować – mówi Mariusz Piotrkowski.
Włodarz przyznaje, że musi się zastanowić, jak to zrobić. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście oznakowanie kilku miejsc odpowiednią tabliczką, ale i tak pozostaje problem z weryfikacją, kto tam zaparkował.
Zdaniem Piotrkowskiego, problem jest nasilony np. wtedy, gdy odbywa się sesja lub jubileusze małżeńskie. Wówczas normalnym jest, że pod urząd podjeżdża nagle kilkadziesiąt dodatkowych aut. - W normalne dni, kiedy w urzędzie nie dzieje się nic nadzwyczajnego, problem nie jest zauważalny – twierdzi włodarz. Burmistrz mówi, że zastanowi się jeszcze nad rozwiązaniem tej sprawy i podejmie decyzję w późniejszym terminie.
Co warto podkreślić, przy szubińskich urzędach nie ma oznaczonych konkretnych miejsc dla burmistrza (w niektórych magistratach wyznaczone są miejsca dla burmistrzów, wójtów, starostów, itp.). - Nie mam problemów z tym, gdzie zaparkować. Wszyscy parkują tam, gdzie jest po prostu wolne miejsce, bo jesteśmy takimi samymi ludźmi, jak wszyscy inni – mówi Mariusz Piotrkowski, który... przyjeżdżając np. na sesję czy na jubileusze małżeńskie, parkuje przy jednej z ulic na Osiedlu Leśnym i idzie nawet kilkaset metrów do budynku.
Źródło:
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)
Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad
Einstein , w dniu 15-03-2025 15:24:31 napisał:
odpowiedz
musg, w dniu 15-03-2025 17:22:38 napisał:
odpowiedz
Mimi, w dniu 15-03-2025 20:03:59 napisał:
odpowiedz
Mariusz., w dniu 15-03-2025 22:44:15 napisał:
odpowiedz
mieszkaniec , w dniu 16-03-2025 07:02:41 napisał:
odpowiedz
buldog, w dniu 17-03-2025 07:19:02 napisał:
odpowiedz
Robert, w dniu 17-03-2025 07:46:21 napisał:
odpowiedz
ja, w dniu 17-03-2025 13:20:22 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!