Inwestor musi przygotować raport Czy powstanie stacja paliw?

fot. pixabay
W Zamościu – przy ulicy Poznańskiej, po lewej stronie, tuż za skrzyżowaniem#, ma powstać stacja paliw. W trakcie jest postępowanie administracyjne.
Burmistrz Szubina wydał postanowienie o obowiązku wykonania oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko dla inwestycji polegającej na „budowie stacji paliw płynnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą” na działkach nr 214/1 i 214/2 obręb Zamość, gmina Szubin. Sprawa została wszczęta na wniosek Doroty Wolniewicz-Juźwiak ze Śremu.
Obiekt ma zostać wyposażony w nowoczesne urządzenia do dystrybucji paliw spełniające wymagania techniczne i ochrony środowiska stawiane tego typu obiektom. Stacja prowadzić będzie detaliczną sprzedaż paliw płynnych (benzyna bezołowiowa 95, benzyna bezołowiowa 98, ON, LPG) oraz AdBlue, a także drobnych artykułów motoryzacyjnych, artykułów spożywczych, prasy itp. oraz świadczyć podstawowe usługi w zakresie obsługi pojazdów (stanowisko kompresora i odkurzacza). Stacja czynna będzie przez cały rok, przez 24 godziny na dobę.
Sąsiedztwo planowanej inwestycji to od wschodu niezabudowana działka, od południa – droga, od północy – działka kolejowa, a od zachodu – działka zabudowana domem jednorodzinnym. Wjazd i wyjazd ze stacji zaplanowany jest od ulicy Poznańskiej. Na terenie stacji mają się znaleźć m.in. dwa podziemne zbiorniki paliwowe, podziemny zbiornik na gaz propan-butan, podziemny zbiornik AdBlue, pawilon obsługi i sprzedaży (sklep), wiata dwusłupowa nad stanowiskami tankowania paliwa i gazu, dystrybutory paliw, stanowisko odkurzacza i instalacji sprężonego powietrza, parking, miejsce do ładowania samochodów elektrycznych, podziemny zbiornik LPG.
Częstotliwość uzupełniania stanu magazynowego paliw zależeć będzie od wielkości zapotrzebowania i wielkości jednorazowej dostawy. Realizacja inwestycji wymaga wycinki do 6 drzew, przy czym zaplanowane zostały nasadzenia zastępcze w ilości odpowiadającej skali wycinki (6 drzew), w ramach których preferować należy zastosowanie gatunków rodzimych.
Burmistrz gminy Szubin Mariusz Piotrkowski poinformował, że przed wydaniem postanowienia w sprawie obowiązku oceny oddziaływania na środowisko wypowiedzieli się: Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle i Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Wód Polskich w Inowrocławiu.
Jeśli chodzi o bydgoski RDOŚ, stwierdzono, że dla tej inwestycji nie jest konieczne przeprowadzanie oceny oddziaływania na środowisko, a co za tym idzie, nie musi być przygotowywany raport środowiskowy. Takie samo zdanie wyraził dyrektor Zarządu Zlewni w Inowrocławiu (Wody Polskie). Cały czas czekamy na odpowiedzi z PPIS. Co ciekawe, zdanie burmistrza w tej sprawie jest inne
– Po rozpatrzeniu wniosku inwestora, a także po zasięgnięciu opinii Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Bydgoszczy, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Zarządu Zlewni Wód Polskich w Inowrocławiu i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nakle burmistrz Szubina postanowił nałożyć obowiązek przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko oraz ustalił zakres raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko w pełnym zakresie zgodnym z art. 66 ustawy z dnia 3 października 2008 o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, ze szczególnym uwzględnieniem: przedstawienia oddziaływania skumulowanego zamierzenia z istniejącymi, projektowanymi i planowanymi przedsięwzięciami w sąsiedztwie analizowanego terenu; przedłożenia analizy możliwych konfliktów społecznych związanych z realizacją przedmiotowej inwestycji; oceny wpływu inwestycji na stan powietrza atmosferycznego. W sprawie tej na wcześniejszych etapach wpłynęły wnioski od strony postępowania – informuje Iwona Kubiak, dyrektorka wydziału ochrony środowiska i rolnictwa w Urzędzie Miejskim w Szubinie.
Teraz więc inwestor ma czas na przygotowanie raportu, który następnie będzie poddany ocenie wcześniej wspomnianych instytucji. Na podstawie opinii urzędów ostateczną decyzję w sprawie wyda burmistrz Szubina.
Źródło:
Czytaj również
- Poruszający moment w Potulicach. Odznaczono Jadwigę Kliniewską i Teresę Schab
- Delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Apel Pamięci w Potulicach
- Uroczystość w Potulicach Nabożeństwo na Cmentarzu Ofiar
- „Sezon Motocyklowy” rozpoczęty.Parada przejechała przez Nakło
- To najdroższa inwestycja w dziejach gminy. Amfiteatr w trakcie metamorfozy
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad
Zamościanin, w dniu 24-09-2022 14:04:09 napisał:
odpowiedz
8889, w dniu 26-09-2022 10:44:50 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!