Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

09 marca 2023

Jak zdrowo się odżywiać i nie marnować jedzenia. Pogadanka z przedszkolakami

fot. Archiwum SP3 w Szubinie

fot. Archiwum SP3 w Szubinie

W czwartek, 09.03.2023 r., dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 3, im. Wandy Chotomskiej w #Szubinie odwiedziła pani Patrycja Machoń, która na co dzień pracuje w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nakle nad Notecią.

Zajęcia, które przeprowadziła wynikały z realizacji projektu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem”. Cykl spotkań rozpoczął się od zajęć z Dziecięcą Drużyną Zdrowia, gdzie dzieci dowiedziały się o tym, że marnowanie żywności to bardzo poważny problem i warto wiedzieć jak planować posiłki, robić zakupy oraz wykorzystać jedzenie do samego końca.

Oprócz pogadanki wprowadzającej w temat zdrowego odżywiania dzieci poznały sposoby na przeciwdziałanie marnowaniu żywności we własnych domach. Obejrzały prezentację „Szanuję, nie marnuję”. Przedszkolaki wykazały się niewiarygodną pomysłowością i zasobem wiedzy dotyczącej sposobów na nie marnowanie jedzenia, które znajduje się na co dzień w naszych lodówkach. Po wykonaniu plakatu „Co możemy zrobić?”, Przedszkolaki otrzymały ulotki z mini poradnikiem Zakładu Gospodarowania Odpadami nt. „Jak nie marnować jedzenia?”. Pani Patrycja odwiedziła wszystkie grupy przedszkolne, gdzie przekazała wiedzę na temat zależności pomiędzy właściwym odżywianiem a osiągnięciem sukcesów w życiu. W prezencie za aktywny udział w zajęciach dzieci otrzymały kolorowanki nt. „Profilaktyki zdrowotnej”.

Bardzo dziękujemy za fantastyczną atmosferę, która towarzyszyła spotkaniom. Cenną wiedzę,którą nabyliśmy, wykorzystamy w życiu codziennym.

Materiał: Wanda Zygmunt-Król

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Konstrukcje stalowe
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)