Kierował motocyklem bez uprawnień. Stracił prawo jazdy

fot. archiwum
Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali kierującego#, który poruszał się motocyklem nie mają do tego odpowiednich uprawnień. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Jego zachowanie oceni sąd.
W poniedziałek (10.03) mundurowi z nakielskiej „drogówki”, około godziny 15:30, w Dziewierzewie, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 17km/h. Sprawca za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 200 zł oraz 3 punktów karnych.
W trakcie kontroli funkcjonariusze, w policyjnych systemach informacyjnych, ujawnili, że mężczyzna posiada prawo jazdy, ale nie kategorii A, która umożliwiałaby mu kierowanie motocyklem. Poruszając się jednośladem bez odpowiednich uprawnień popełnił on wykroczenie opisane w artykule 94 kodeksu wykroczeń.
Teraz jego zachowanie oceni sąd. Za prowadzenie pojazdu bez uprawnień nierozważnemu kierowcy grozi grzywna nie niższa niż 1500 zł. Dodatkowo w razie popełnienia wykroczenia z art. 94 k.w. sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów. Jeżeli w czasie obowiązywania zakazu mężczyzna wsiądzie „za kierownicę” popełni przestępstwo.
Ponadto stróże prawa, zgodnie z artykułem 135 ust. 1 pkt 3, zatrzymali motocykliście prawo jazdy.
.
Materiał: mł. asp. Kamil Smoliński / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)