Dziś mamy 23 lutego 2024, piątek, imieniny obchodzą:

24 listopada 2023

Licealiści w Parlamencie Europejskim. Uczniowie "Wyspiańskiego" z wizytą

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach 21-22 listopada uczniowie# Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie uczestniczyli wraz z hiszpańską szkołą partnerską z Orihueli w mobilności Erasmus+ do Strasburga we Francji.

Celem wizyty było zapoznanie się z działalnością instytucji Unii Europejskiej. Młodzież zwiedziła siedzibę Parlamentu Europejskiego, Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i Rady Europy. Tematem przewodnim była Europejska Konwencja Praw Człowieka. Uczestnicy spotkali się z włoskim eurodeputowanym Pietro Bartolo, lekarzem z Lampedusy, pomagającego uchodźcom. Jego działania zainspirowały twórców filmowych.  Odbyło się też spotkanie z sekretarzem komisarza ds. uchodźców, Stefano Montanari, który odpowiadał na pytania uczestników. Na koniec uczniowie odwiedzili obóz koncentracyjny Struthof.  Była to gorzka refleksja, do czego doprowadziło pogwałcenie praw człowieka.

Materiał: Aurelia Kasprzak / I LO w Szubinie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 14

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)