Dziś mamy 27 kwietnia 2025, niedziela, imieniny obchodzą:

02 kwietnia 2020

Muzeum realizuje nowy projekt. Czas na "niezłą sztukę"

fot. Muzeum Ziemi Szubińskiej

fot. Muzeum Ziemi Szubińskiej

Od 1 kwietnia 2020 r. Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna realizuje nowy projekt. Działanie# pod tytułem #niezłasztuka to nowa inicjatywa na czas muzealnych ograniczeń związanych z wirusem. Obostrzenia zamknęły muzealne mury dla zwiedzających, ale za murami praca trwa.

Szubińskie muzeum poszukuje interesujących dla odbiorcy form komunikacji, których podstawą są zbiory liczące ponad 30.000 pozycji katalogowych.

Kolekcja obrazów ze zbiorów muzeum warta jest poznania. Jej szczególna wartość związana jest z faktem, że w większości dotyczy ona naszego terenu. Ma to związek nie tylko z osobą twórcy, ale także z tematyką gromadzonych dzieł. Na obrazach i innych pracach plastycznych ze zbiorów naszego muzeum często gości tematyka regionalna, a niekwestionowanym zwycięzcą jest nasze miasto Szubin.

Jako pierwszy prezentujemy obraz autorstwa Macieja Jelińskiego związany z ruinami zamku Sędziwoja. Praca powstała w 2017 r. Obraz na co dzień prezentowany jest na muzealnej wystawie stałej dotyczącej dziejów zamku i miasta. Autor pracy - Maciej Jeliński (ur. 1967 r.) mieszka i tworzy w Szubinie. Przez wiele lat związany był z Szubińską Grupą Plastyków Plama's, której był prezesem. Przez wiele lat, z sukcesem, prowadził wraz z żoną Natalią własną, niezależną galerię Korytarzyk.

Obraz Macieja Jelińskiego, a w kolejnych odsłonach również innych autorów można obejrzeć tutaj.

#niezłasztuka1 Maciej Jeliński, Ruiny zamku w Szubinie, 2017 r.
#niezłasztuka2 Henryk Wojtas, Sędziwój Pałuka, 1996 r.

Materiał: Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie

#niezłasztuka1 Maciej Jeliński, Ruiny zamku w Szubinie, 2017 r. #niezłasztuka1 Maciej Jeliński, Ruiny zamku w Szubinie, 2017 r.

#niezłasztuka2 Henryk Wojtas, Sędziwój Pałuka, 1996 r. #niezłasztuka2 Henryk Wojtas, Sędziwój Pałuka, 1996 r.

Oceń artykuł: 14 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenie z HACCP
80PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Zadaj pytanie
40PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
KOBIZE
500PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)