Negatywna decyzja o warunkach zabudowy. Krematorium jednak nie powstanie?

fot. pow.
Całkiem niedawno okazało się, że # burmistrz Szubina nie zgodził się na to, aby w Szubinie Wsi powstało krematorium. Czy to oznacza, że sprawa jest już zakończona?
Krematorium miało powstać w sąsiedztwie zabudowy jednorodzinnej, z czym nie zgadzali się mieszkańcy okolicy. Ku ich zadowoleniu burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski w kwietniu poinformował, że odmówił wydania warunków zabudowy dla inwestycji.
Warunki zabudowy są wydawane, jeżeli dla danej okolicy nie funkcjonuje plan zagospodarowania przestrzennego. Dokonywana jest analiza otoczenia. Planowana inwestycja nie może odstawać od funkcji pierwotnej danego terenu. Pod uwagę brany jest też głos mieszkańców. Nie może być on pomijany, ale nie może też mieć głównego wpływu na decyzję. – Dostałem w tej sprawie pisma od mieszkańców. Wszystko zostało przekazane urbaniście. On dokonał analizy technicznej, na podstawie której została wydana negatywna decyzja o warunkach zabudowy. Strony postępowania mogą się od decyzji odwołać – tłumaczył Piotrkowski w kwietniu tego roku. Burmistrz przyznał, że przy wydawaniu decyzji pod uwagę brana była m.in. kwestia kontynuacji aktualnej zabudowy, tj. mieszkaniowej.
Czy w tej sprawie wpłynęło odwołanie? Inwestor Zbigniew Żywanowski zapowiadał, że prawdopodobnie będzie odwoływał się od decyzji burmistrza. Tak też się stało. To właśnie inwestor jako jedyny odwołał się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Bydgoszczy.
W uzasadnieniu wskazał, że od roku 1982 prowadzi na terenie swojej działki działalność gospodarczą usługowo-produkcyjną. Ponadto w analizowanym obszarze występują inne usługi, m.in. nauka jazdy. W niedalekiej odległości znajduje się zakład pogrzebowy z chłodnią i kaplicą pożegnań oraz cmentarz z kościołem, stąd wybór usługi kremacji w pobliżu tych miejsc. Skarżący wyjaśnił, że planowana inwestycja nie będzie wywoływać zakłóceń funkcji mieszkaniowej, rolnej i leśnej oraz nie wpłynie na prowadzone w tym rejonie różne działalności usługowe. Budynek oraz teren przeznaczony na planowaną działalność będzie estetycznie wykonany i zagospodarowany zielenią ozdobną.
Burmistrz Mariusz Piotrkowski informuje, że w wyniku odwołania, SKO w Bydgoszczy, decyzją z dnia 6 czerwca 2022, uchyliło zaskarżoną decyzję w całości i przekazało sprawę do ponownego rozpatrzenia gminie. – Decyzja SKO jest ostateczna. W praktyce oznacza to, że trafiła z powrotem do Urzędu Miejskiego w Szubinie, który jako organ odpowiedzialny za jej merytoryczne rozpatrzenie, po przeprowadzeniu postępowania administracyjnego od początku, ponownie rozstrzygnie w tej sprawie – mówi burmistrz.
Aktualnie toczące się postępowanie administracyjne jest na etapie sporządzania projektu decyzji o warunkach zabudowy.
Czytaj również
- To najdroższa inwestycja w dziejach gminy. Amfiteatr w trakcie metamorfozy
- Już po badaniach archeologicznych. Nic nie znaleziono
- Uroczyste wręczenie aktu mianowania. Powołanie Joanny Kalki
- Kolejna sesja w Szubinie. Sporo tematów do omówienia
- Czego potrzebują policjanci? O „wytrzeźwiałce” i dużym aucie
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (14) Zgłoś naruszenie zasad
se mła, w dniu 21-07-2022 10:33:59 napisał:
odpowiedz
Szubiniak, w dniu 21-07-2022 13:00:56 napisał:
odpowiedz
K, w dniu 21-07-2022 13:08:14 napisał:
odpowiedz
Radkilszyby, w dniu 21-07-2022 14:42:11 napisał:
odpowiedz
JK, w dniu 21-07-2022 22:15:38 napisał:
odpowiedz
Pi, w dniu 22-07-2022 08:53:45 napisał:
odpowiedz
Joanna, w dniu 22-07-2022 14:10:49 napisał:
odpowiedz
Janek, w dniu 22-07-2022 17:07:57 napisał:
odpowiedz
radkilszyby, w dniu 22-07-2022 19:15:22 napisał:
odpowiedz
Zamościanin, w dniu 23-07-2022 15:59:41 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!