Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

01 kwietnia 2024
Artykuł na prima Aprilis

Opłaty za przejazd trasą S5. Staną bramki z biletami

fot. archiwum

fot. archiwum

Od 1 maja na drodze ekspresowej S5  mają zostać wprowadzone opłaty #dla kierowców poruszających się odcinkami dłuższymi niż 25 kilometrów. Nie będą one pobierane w wekeendy.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem przejazd drogą ekspresową S5 będzie płatny. Bramki z biletami stanąć mają m.in. na drodze przy wjeżdzie na S5 w Szubinie. Opłata obowiązywać będzie wyłącznie w dni powszednie. Z opłat zwolnieni będą kierowcy pojazdów elektrycznych i hybrydowych. 

Wprowadzone opłaty wynikać mają ze zmian klimatycznych i emisji spalin. Ze środków z opłat zakupione będą specjalne filtry, które niebawem zamontowane zostaną na poszczególnych odcinkach drogi S5.

Oceń artykuł: 18 110

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Żartownisie, w dniu 01-04-2024 20:41:19 napisał:

  Prima Aprlis hehe

  odpowiedz

  • -1 (5)

  Miro, w dniu 02-04-2024 06:37:16 napisał:

  Brawo dla ko wybierać

  odpowiedz

  • -2 (6)

  Zawiedziony , w dniu 02-04-2024 08:51:47 napisał:

  No to macie swoją uśmiechniętą Polskę.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Zdzichu , w dniu 02-04-2024 09:38:08 napisał:

  Prima aprilis

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Hania , w dniu 02-04-2024 14:15:57 napisał:

  Prima aprilis

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Pamiątka A4
20,00 zł PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj przypada rocznica Chrztu Polski. Przełomowe wydarzenie

Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie #w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Chrzest miał także fundamentalne znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej. Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)