Dziś mamy 2 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

20 września 2022

Pijany kierowca, z dożywotnim zakazem na koncie. Wyeliminowany z ruchu

fot. archiwum

fot. archiwum

Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i 1,5 promila# alkoholu miał w organizmie kierowca audi, którego zatrzymali policjanci z mroteckiego komisariatu. Podejrzany dziś usłyszał zarzuty, a grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Patrolując miejscowości w gminie Sadki, mroteccy mundurowi zwrócili uwagę na dziwne zachowanie kierowcy audi, który widząc radiowóz nagle zjechał z trasy i próbował ukryć się za budynkami gospodarczymi. Funkcjonariusze pojechali za audi, by sprawdzić, z jakiego powodu kierowca tak bardzo chciał zniknąć im z oczu.

W międzyczasie prowadzący audi zza kierownicy i próbował oddalić się pieszo. Te plany pokrzyżowali mu policjanci, a powód zachowania 51-latka szybko wyszedł na jaw. Okazało się, że mieszkaniec sadkowskiej gminy miał w organizmie aż 1,5 promila alkoholu i dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Dzisiaj (20.09.22) podejrzany usłyszał zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu, a ostateczne decyzje w jego sprawie podejmie sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami 51-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska /Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 8 (8)

  RadekM..., w dniu 20-09-2022 12:35:54 napisał:

  Kiedy w Gminie Mrocza we wsiach będą kontrole? Dlaczego we wioskach nie ma kontroli? powinno być więcej kontroli stanu trzeźwości na drogach. W szczególności po weekendach. Pewnie co 5 kierowca miałby alkohol w organizmie... Każdy pijany kierowca powinien trafić za kratki, mieć dożywotnio zabrane prawo jazdy, bo jak dostanie tylko mandat i zabiorą prawko na 3 mc to nic z tego nie będą sobie robić.

  odpowiedz

  • 9 (9)

  Ewa, w dniu 20-09-2022 12:41:03 napisał:

  Wyeliminowany byłby gdyby powiesili bydlaka ,a tak dalej będzie jeździł

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Jola, w dniu 20-09-2022 13:03:16 napisał:

  Tak witoslaw tomek k

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Adam, w dniu 20-09-2022 16:14:12 napisał:

  Brawo dla Straży Miejskiej za uratowanie jeża

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)