Dziś mamy 23 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

21 marca 2023

Przedszkolaki radośnie witały wiosnę. Nie zabrakło tradycyjnej Marzanny

fot. Archiwum SP3 w Szubinie

fot. Archiwum SP3 w Szubinie

21 marca dzieci z Samorządowego Przedszkola nr3 im. W. Chotomskiej w Szubinie wzięły udział# w tradycyjnym obrzędzie "pożegnania zimy- powitania wiosny".

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania. Dzieci w każdej grupie wiekowej, z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu tradycyjnej Marzanny. Wspólnie z paniami dekorowały swoje sale w symbole wiosny.

Kiedy wszystko było już gotowe przedszkolaki zebrały się w sali „Wróbelków” aby wspólnie cieszyć się z nadejścia wiosny. Na powitanie dzieci zaśpiewały piosenkę „Maszeruje wiosna”, wysłuchały listu, który napisała do nich wiosna. Z zaangażowaniem odgadywały „wiosenne zagadki”. Z radością szukały oznak i symboli wiosny na terenie przedszkola.

Całą uroczystość uświetnił pokaz wiosennych nakryć głowy- kapeluszy, kaszkietów, wianuszków. Dzięki pomocy i zaangażowaniu rodziców naszych przedszkolaków w wykonanie tych nakryć, powstały prawdziwe perełki w sztuce, które można będzie podziwiać w naszym przedszkolu do piątku 24.03. Zapraszamy do oglądania i podziwiania artystycznych prac. Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w wykonanie pięknych, wiosennych nakryć głowy.

W podziękowaniu za tak miłe powitanie Pani Wiosna obiecała, że już zostanie z przedszkolakami i zazieleni łąki, drzewa, trawy.

Materiał: Wanda Zygmunt-Król

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Budowa magazynów
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Konstrukcje stalowe
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Ma skłonić do refleksji

21 czerwca 2024 r. rusza szósta edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa# ruchu drogowego. Publikowana przez Policję mapa "Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym - Wakacje 2024 " od lat spotyka się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów. Ma ona ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi każdego dnia na polskich drogach.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)