Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

21 marca 2023

Przedszkolaki radośnie witały wiosnę. Nie zabrakło tradycyjnej Marzanny

fot. Archiwum SP3 w Szubinie

fot. Archiwum SP3 w Szubinie

21 marca dzieci z Samorządowego Przedszkola nr3 im. W. Chotomskiej w Szubinie wzięły udział# w tradycyjnym obrzędzie "pożegnania zimy- powitania wiosny".

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania. Dzieci w każdej grupie wiekowej, z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu tradycyjnej Marzanny. Wspólnie z paniami dekorowały swoje sale w symbole wiosny.

Kiedy wszystko było już gotowe przedszkolaki zebrały się w sali „Wróbelków” aby wspólnie cieszyć się z nadejścia wiosny. Na powitanie dzieci zaśpiewały piosenkę „Maszeruje wiosna”, wysłuchały listu, który napisała do nich wiosna. Z zaangażowaniem odgadywały „wiosenne zagadki”. Z radością szukały oznak i symboli wiosny na terenie przedszkola.

Całą uroczystość uświetnił pokaz wiosennych nakryć głowy- kapeluszy, kaszkietów, wianuszków. Dzięki pomocy i zaangażowaniu rodziców naszych przedszkolaków w wykonanie tych nakryć, powstały prawdziwe perełki w sztuce, które można będzie podziwiać w naszym przedszkolu do piątku 24.03. Zapraszamy do oglądania i podziwiania artystycznych prac. Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w wykonanie pięknych, wiosennych nakryć głowy.

W podziękowaniu za tak miłe powitanie Pani Wiosna obiecała, że już zostanie z przedszkolakami i zazieleni łąki, drzewa, trawy.

Materiał: Wanda Zygmunt-Król

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Budowa hal
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)