Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2023

Spotkanie uczniów z Bractwem Kurkowym. Podpisano porozumienie

fot. archiwum

fot. archiwum

Dnia 2 czerwca 2023 roku, od wprowadzenia sztandaru na salę gimnastyczną #Bractwa Kurkowego z Solca Kujawskiego, rozpoczęło się spotkanie kadetów oraz uczniów Zespołu Szkół im. Emila Chroboczka w Szubinie z Braćmi Kurkowymi.

Swoją obecnością zaszczycili nas Król Kurkowy Jacek Cabaj, Prezes Bractwa Robert  Fałek, Brat Bartosz Wesołowski, Honorowy Brat Michał Rygol, Brat Zbigniew Kołota Wice Prezes Bractwa, Brat Wojciech Sokół 3dan Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki instruktor Samoobrony oraz instruktor Systema  oraz Brat Jakub Pycior posiadający bliźniacze uprawnienia i tytuły jak Wojciech Sokół. Po wstępnym przedstawieniu Bractwa Kurkowego przez Panią Dyrektor Alicję Jaśkowiak i wspomnieniu momentu podpisania porozumienia o współpracy 11.11.2021 roku, znamienici goście przybliżyli dzieje i genezę powstania Bractw Kurkowych. Dodatkowymi atrakcjami przygotowanymi przez Bractwo Kurkowe była wystawa broni, wykład na temat  prawa obrony koniecznej  oraz trening z samoobrony. Kadeci w tym dniu czyli 2 czerwca 2023 nie mogli narzekać na `moc atrakcji i wiedzy która została im przekazana. Nadmienić trzeba że spotkania tego typu budują morale i mają wpływ na wychowanie czy też pogłębianie ducha patriotyzmu , historia bractw a w szczególności w tym dniu ze spotkania  Bractwa Kurkowego z Solca Kujawskiego zapewne pozytywnie wpłynie na kadetów i uczniów szkoły.

Materiał: Mateusz Smoliński / Zespół Szkół im. Emila Chroboczka w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)