Dziś mamy 28 września 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2023

Spotkanie uczniów z Bractwem Kurkowym. Podpisano porozumienie

fot. archiwum

fot. archiwum

Dnia 2 czerwca 2023 roku, od wprowadzenia sztandaru na salę gimnastyczną #Bractwa Kurkowego z Solca Kujawskiego, rozpoczęło się spotkanie kadetów oraz uczniów Zespołu Szkół im. Emila Chroboczka w Szubinie z Braćmi Kurkowymi.

Swoją obecnością zaszczycili nas Król Kurkowy Jacek Cabaj, Prezes Bractwa Robert  Fałek, Brat Bartosz Wesołowski, Honorowy Brat Michał Rygol, Brat Zbigniew Kołota Wice Prezes Bractwa, Brat Wojciech Sokół 3dan Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki instruktor Samoobrony oraz instruktor Systema  oraz Brat Jakub Pycior posiadający bliźniacze uprawnienia i tytuły jak Wojciech Sokół. Po wstępnym przedstawieniu Bractwa Kurkowego przez Panią Dyrektor Alicję Jaśkowiak i wspomnieniu momentu podpisania porozumienia o współpracy 11.11.2021 roku, znamienici goście przybliżyli dzieje i genezę powstania Bractw Kurkowych. Dodatkowymi atrakcjami przygotowanymi przez Bractwo Kurkowe była wystawa broni, wykład na temat  prawa obrony koniecznej  oraz trening z samoobrony. Kadeci w tym dniu czyli 2 czerwca 2023 nie mogli narzekać na `moc atrakcji i wiedzy która została im przekazana. Nadmienić trzeba że spotkania tego typu budują morale i mają wpływ na wychowanie czy też pogłębianie ducha patriotyzmu , historia bractw a w szczególności w tym dniu ze spotkania  Bractwa Kurkowego z Solca Kujawskiego zapewne pozytywnie wpłynie na kadetów i uczniów szkoły.

Materiał: Mateusz Smoliński / Zespół Szkół im. Emila Chroboczka w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Otwarto nową siedzibę Archiwum Państwowego. Można zwiedzić gmach

Archiwum Państwowe w Bydgoszczy, po kilkudziesięciu latach starań#, ma w końcu nową siedzibę!

(czytaj więcej)
0

"Bohaterowie bez granic". Strażacy opowiadają o doświadczeniach w Grecji

W lipcu 2023 r. moduł GFFFV Poland w składzie #149 strażaków i 49 samochodów wziął udział w akcji gaszenia pożarów lasów w Grecji.

(czytaj więcej)
0

O przyszłości onkologii w Polsce. Cztery spotkania edukacyjne

Polskie Towarzystwo Onkologiczne zaprasza #przedstawicieli organizacji pacjentów na cykl spotkań edukacyjnych

(czytaj więcej)