Dziś mamy 30 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2023

"Sprintem do maratonu". Impreza biegowa w ogrodzie przedszkolnym

fot. powierzone

fot. powierzone

W środę 31 maja, przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola #nr 2 w Szubinie wzięły udział w IX Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”. Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

Imprezę biegową zorganizowaliśmy w ogrodzie przedszkolnym. Po odśpiewaniu  piosenki „Sprintem do maratonu” nastąpiła rozgrzewka, potem oczywiście bieg, a po biegu zabawy relaksacyjne. Nad prawidłowym przebiegiem ćwiczeń czuwała przedstawicielka przedszkolnej Rady Rodziców, mama dwójki naszych przedszkolaków, a zarazem sędzia zawodów sportowych.

W imprezie brało udział 145 przedszkolaków. Dzieci 3-letnie pokonały dystans 100 metrów, a dzieci z grup starszych 200 metrów.  Na wszystkich biegaczy czekały medale i dyplomy oraz mały, słodki poczęstunek od Rady Rodziców.

Gratulujemy małym biegaczom!

Materiał: Elżbieta Kwiecińska / Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)