Dziś mamy 23 lutego 2024, piątek, imieniny obchodzą:

23 listopada 2023

Wizyta gości z Belgii. Kolejny projekt Erasmus w szubińskim LO

fot. powierzone

fot. powierzone

W ostatnich tygodniach w murach Liceum Ogólnokształcącego #w Szubinie gościła dziesięcioosobowa grupa uczniów z Belgii wraz z opiekunami.

Wizyta związana była z realizowanym w szkole projektem Erasmus+ 2023-1-PL01-KA121-SCH-000134223. Uczestnicy mobilności, wspólnie z  uczniami liceum, wzięli udział w warsztatach artystycznych i ekologicznych, prowadzonych przez nauczycieli liceum.  Młodzież z  „Wyspiańskiego” przygotowała dla zagranicznych gości escape room. Wiele radości wzbudziły zajęcia taneczne z nauczycielem wychowania fizycznego.  Podczas wycieczek do Malborka i Torunia goście zapoznali się z polską kulturą i tradycjami. Następny etap projektu to wizyta naszych uczniów w belgijskiej szkole w Tessenderlo w marcu 2024 roku.

Materiał: Aurelia Kasprzak / I LO w Szubinie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zastrzeż PESEL. Z usługi skorzystało już ponad 2 mln osób

Zastrzeżenie PESELU ma ochronić przed jego nieautoryzowanym# wykorzystaniem i poprawić bezpieczeństwo naszych danych. Od 17 listopada swój numer PESEL zastrzegło ponad 2 mln obywateli, należy jednak pamiętać, że instytucje finansowe będą miały obowiązek sprawdzania bazy zastrzeżonych numerów PESEL od 1 czerwca tego roku i od tego dnia nasze dane będą w pełni chronione.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)