Wiadomości z regionu
Wodniacy w akcji. Pomogli osobom pływającym na rowerkach podczas burzy

fot. pow.
Wakacje w pełni. Piękna pogoda sprzyja wypoczynkowi nad wodą.# Nad bezpieczeństwem osób kąpiących się i pływających różnego rodzaju jednostkami czuwają bydgoscy wodniacy. Czasami bywa tak, że następuje nagłe załamanie pogody. Wówczas policjanci dbają o to, by wszystkie jednostki pływające dotarły do brzegu. Nie inaczej było wczoraj, gdy po upalnym dniu nadeszły burze. W tym czasie 10 osób pływało rowerkami po Brdyujściu. Policjanci zadbali, by wszyscy bezpiecznie dotarli do brzegu.
Sezon pełnienia, przez policjantów z ogniwa wodnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, służb na wodzie trwa w najlepsze. Policyjni wodniacy czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego miasta i regionu, korzystających z uroków wypoczynku nad wodą, prowadząc jednocześnie kontrole pod kątem: trzeźwości osoby kierującej jednostką pływającą, uprawnień do kierowania łodzią, uprawnień do amatorskiego połowu ryb, natomiast w odniesieniu do łodzi pod kątem rejestracji i obowiązkowego wyposażenia w środki ratunkowe.
Policjanci służą również pomocą w przypadku wystąpienia zdarzeń losowych czy załamania pogody, które mogą powodować zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia osób będących na wodzie. Przykładem jest wczorajsza (10.07.2024) sytuacja z Toru Regatowego na Brdyujściu. Funkcjonariusze widząc zbliżającą się burzę sprawdzali wody tej okolicy pod kątem przebywania jednostek pływających. W pewnym momencie zauważyli 10 osób płynących trzema rowerkami wodnymi. Nie zwlekając odholowali je bezpiecznie do brzegu.
Dzięki szybkiemu i sprawnemu działaniu policjantów załogi bezpiecznie dotarły na nabrzeże, gdzie oddały sprzęt pływający w wypożyczalni i w ten sposób uniknęły skrajnie niebezpiecznej sytuacji.
Bydgoscy policjanci przypominają o rozwadze podczas pływania różnego rodzaju sprzętem po akwenach. Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności o własne bezpieczeństwo musimy zadbać sami. Przewidujmy, jakie niebezpieczeństwa może nieść za sobą nasze zachowanie, brawurowa zabawa, popisywanie się przed znajomymi czy alkohol. Ważnym aspektem bezpiecznego pływania jest pogoda. Bierzmy ją pod uwagę. Może ona w każdym momencie się zmienić.
Materiał: kom. Lidia Kowalska /Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy
Czytaj również
- Pożar w zakładzie recyklingu. W akcji 15 zastępów(zdjęcia)
- Groźne zdarzenie drogowe. Auto wpadło do rowu melioracyjnego
- Areszt za usiłowanie zabójstwa. Kilkukrotnie dźgnął nożem dwie osoby
- Za kierownicą pomimo zakazu. 20-latkowi grozi nawet pięć lat
- Dachowanie na skrzyżowaniu. Jedna osoba w szpitalu
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad
Druga strona medalu, w dniu 11-07-2024 21:15:16 napisał:
odpowiedz
Weterynarz, w dniu 11-07-2024 23:08:33 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!