Dziś mamy 12 lipca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

22 maja 2023

Zajęcia w ramach projektów. Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej

fot. MLUKS

fot. MLUKS "Orlik" Kcynia

Miniony tydzień przyniósł nam kolejne szkolenia z zakresu pierwszej pomocy# przedmedycznej. W tym roku warsztaty odbywają się dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartych konkursów ofert że środków budżetu Gminy Kcynia, Powiatu Nakielskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Zajęcia w ramach projektu "Jedzie do ciebie karetka pogotowia" odbyły się w poniedziałek w Szkole Podstawowej w Mycielewie, a w czwartek w Szkole Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni i Szkole Podstawowej w Rozstrzębowie.

W poniedziałek również odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu "Wiemy jak ratować życie" w Szkole Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie.

Zajęcia prowadził ratownik medyczny Adrian Zieńczuk - HelpMed.

Serdecznie dziękujemy za przyjęcie nas w swoich placówkach oraz za zdjecia. Już dziś zapraszamy na X gminny i IX powiatowy konkurs pierwszej pomocy.

Warsztaty "Jedzie do Ciebie karetka pogotowia" odbyły się ze środków Gminy Kcynia, natomiast warsztaty "Wiemy jak ratować życie" odbyły się ze środków budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Materiał: Bartek Łyszczarz/MLUKS "Orlik" Kcynia

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Lipiec. Idealny czas na wakacyjną domówkę!

Orzeźwiające drinki, soczyste owoce oraz aromatyczne# i pożywne przekąski, zapewniające nam energię do białego rana – lipiec to doskonały moment, by we własnym mieszkaniu lub ogrodzie wyczarować iście tropikalny bar, godny najlepszych nadmorskich kurortów. Jakie przekąski pasują do najpopularniejszych wakacyjnych koktajli? Z czym je łączyć, by miło rozpocząć dzień po udanej imprezie?

(czytaj więcej)
0

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Patriotyczna postawa rolników

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej#. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – bohaterską walkę, zapewnianie żywności oraz pomoc udzielaną uciekinierom i osobom ukrywającym się przed prześladowaniami.

(czytaj więcej)
0

Ważna data dla leśników. Dzień poświęcony Janowi Gwalbertowi

Dzień leśnika w różnych kalendarzach# „wypada” inaczej. Dzień Leśnika i Drzewiarza mamy 5 kwietnia. Od kilku lat uznaje się, że leśnicy swój dzień obchodzą 12 lipca. Ale to nie jedyna ważna data dla leśników i lasów Państwowych.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)