Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

22 maja 2023

Zajęcia w ramach projektów. Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej

fot. MLUKS

fot. MLUKS "Orlik" Kcynia

Miniony tydzień przyniósł nam kolejne szkolenia z zakresu pierwszej pomocy# przedmedycznej. W tym roku warsztaty odbywają się dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartych konkursów ofert że środków budżetu Gminy Kcynia, Powiatu Nakielskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Zajęcia w ramach projektu "Jedzie do ciebie karetka pogotowia" odbyły się w poniedziałek w Szkole Podstawowej w Mycielewie, a w czwartek w Szkole Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni i Szkole Podstawowej w Rozstrzębowie.

W poniedziałek również odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu "Wiemy jak ratować życie" w Szkole Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie.

Zajęcia prowadził ratownik medyczny Adrian Zieńczuk - HelpMed.

Serdecznie dziękujemy za przyjęcie nas w swoich placówkach oraz za zdjecia. Już dziś zapraszamy na X gminny i IX powiatowy konkurs pierwszej pomocy.

Warsztaty "Jedzie do Ciebie karetka pogotowia" odbyły się ze środków Gminy Kcynia, natomiast warsztaty "Wiemy jak ratować życie" odbyły się ze środków budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Materiał: Bartek Łyszczarz/MLUKS "Orlik" Kcynia

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)