Dziś mamy 30 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

15 maja 2024

"Zdrowe i bezpieczne wakacje bez używek". Konferencja dla uczniów

fot. pixabay

fot. pixabay

Przygotowując się do zbliżających wakacji #Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy Wojciech Koper zaprasza na konferencję "Zdrowe i bezpieczne wakacje bez używek" wraz z partnerskim uczestnictwem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy.

Wydarzenie skierowane jest do młodzieży z klas VII i VIII szkół podstawowych, jak również uczniów szkół ponadpodstawowych oraz pracowników Inspekcji Sanitarnej.

- Mamy świetną okazję do uzmysłowienia uczniom, jak ważne jest dbanie o własne zdrowie i wystrzeganie się korzystania z używek. Rozważne i świadome postępowanie, a także pamięć o istotnych aspektach wzmacniających zdrowie każdego dnia, szczególnie w okresie wakacyjnym, kiedy odbywają się kolonie, czy obozy przyczyni się do budowania zdrowych nawyków, co wpłynie bezpośrednio na zdrowie dzieci i młodzieży – zaprasza Wojciech Koper, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy.

Konferencję objął Honorowym Patronatem Wojewoda Kujawsko-Pomorski Michał Sztybel. Spotkanie odbędzie się w godzinach 10:00-12:00 w Sali Bydgoskiego Marca 1981 roku z siedzibą w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, przy ul. Jagiellońskiej 3 w Bydgoszczy. Słuchaczom zostanie zaprezentowana prelekcja nt. „Uzależnienia  we współczesnym świecie”, którą przedstawi Agnieszka Noculak z Oddziału Profilaktyki Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy.

- Współczesny świat dostarcza młodemu człowiekowi wachlarz bogatych przeżyć, stawia przed nim nie zawsze łatwe wyzwania i oferuje moc, pozornych atrakcji, które często nie sprzyjają zdrowiu. Największą siłę w pokonywaniu trudności dają dobre relacje z innymi osobami i budowanie silnych więzi rodzinnych czy koleżeńskich. Łącząc wspólne możliwości znacznie łatwiej pokonać trudności i odnaleźć wsparcie w sytuacji kryzysowej. Najbliższy czas, czas wakacji wykorzystajmy zatem na wzmocnienie zdrowia w sposób konstruktywny bez używek – mówi Agnieszka Noculak, Starszy Asystent Oddziału Profilaktyki Zdrowotnej WSSE w Bydgoszczy.

Ponadto kom. Marcin Górak i asp. Zofia Wrzeszcz z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zaprezentują wykład pn. „Recepta na zdrowe i bezpieczne wakacje” oraz Wiesława Chudobińska-Kula z Fundacji Parasol w Toruniu omówi temat „Jak ustrzec się przed zakażeniem HIV – prawda i mity”.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konferencji w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim!

Źródło: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 10 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (2)

    Ja, w dniu 16-05-2024 05:04:12 napisał:

    Teraz młodzież ma dbać o własne zdrowie ? To kto namawiał młodzież do szczepień tym świństwem .Kto za to odpowie kto decydował że to jest grypa czy covid .Ludzie byli chorzy na grypę nie dostawali na czas pomocy i powikłania gotowe szpitale stały puste ośmieszali się stadionami że tyłu chorych .

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z HACCP
59PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Rejestracja BDO
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)