Dziś mamy 2 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

09 listopada 2023

Zdrowo i kolorowo. Przedszkolaki same przygotowały pyszne śniadanie

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

Kartka z kalendarza podpowiada, że# 8.11 świętujemy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania to świetna okazja do wspólnego celebrowania śniadania w sposób odmienny od tego codziennego.

Każdy z nas wie, że dobre śniadanie to podstawa całego dnia. W ramach realizacji projektu Ministerstwa Zdrowia „Zdrowe Dzieci” przedszkolaki  z wszystkich grup wiekowych naszego przedszkola  miały okazję same skomponować sobie kanapki na śniadanie. Do wyboru miały przepyszny i zdrowy chlebek,  a także kolorowe warzywa, serek, wędlinę i jajko. Na talerzykach dzieci powstawały prawdziwe arcydzieła. Wszyscy pracowali z niezwykłym zaangażowaniem. Kanapki były nie tylko zdrowe, pożywne, ale i " uśmiechnięte". Dzisiaj wspólnie z Detektywem   Witaminką dzieci przypomniały sobie piramidę zdrowego żywienia i stylu życia, dowiedziały się, jak ważne dla zdrowia jest spożywanie owoców, warzyw i picie wody oraz aktywność fizyczna. Wszystkie przedszkolaki ze smakiem zjadały własnoręcznie przygotowane śniadanie. Było pysznie, zdrowo i kolorowo.

Materiał: Małgorzata Winkowska / Samorządowe Przedszkole nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)