Dziś mamy 23 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

09 listopada 2023

Zdrowo i kolorowo. Przedszkolaki same przygotowały pyszne śniadanie

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

Kartka z kalendarza podpowiada, że# 8.11 świętujemy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania to świetna okazja do wspólnego celebrowania śniadania w sposób odmienny od tego codziennego.

Każdy z nas wie, że dobre śniadanie to podstawa całego dnia. W ramach realizacji projektu Ministerstwa Zdrowia „Zdrowe Dzieci” przedszkolaki  z wszystkich grup wiekowych naszego przedszkola  miały okazję same skomponować sobie kanapki na śniadanie. Do wyboru miały przepyszny i zdrowy chlebek,  a także kolorowe warzywa, serek, wędlinę i jajko. Na talerzykach dzieci powstawały prawdziwe arcydzieła. Wszyscy pracowali z niezwykłym zaangażowaniem. Kanapki były nie tylko zdrowe, pożywne, ale i " uśmiechnięte". Dzisiaj wspólnie z Detektywem   Witaminką dzieci przypomniały sobie piramidę zdrowego żywienia i stylu życia, dowiedziały się, jak ważne dla zdrowia jest spożywanie owoców, warzyw i picie wody oraz aktywność fizyczna. Wszystkie przedszkolaki ze smakiem zjadały własnoręcznie przygotowane śniadanie. Było pysznie, zdrowo i kolorowo.

Materiał: Małgorzata Winkowska / Samorządowe Przedszkole nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Ma skłonić do refleksji

21 czerwca 2024 r. rusza szósta edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa# ruchu drogowego. Publikowana przez Policję mapa "Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym - Wakacje 2024 " od lat spotyka się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów. Ma ona ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi każdego dnia na polskich drogach.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)