Dziś mamy 18 lipca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

25 czerwca 2024

Akademia zakończenia roku szkolnego. Pożegnanie absolwentów

fot. powierzone

fot. powierzone

21 czerwca 2024r. w Szkole Podstawowej #im. Polskich Olimpijczyków w Turze odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie absolwentów.

To wyjątkowy dzień, który co roku dla wszystkich stanowi podsumowanie wspólnego wysiłku, sukcesów i przeżyć w ciągu minionych miesięcy.

Punktualnie o godzinie  10.00 rozpoczęła się akademia zakończenia roku szkolnego dla klas IV- VIII oraz pożegnanie absolwentów.

Uczniowie uśmiechnięci, dumni z wysiłku, z otrzymanej promocji do następnej klasy lub ukończenia szkoły przybyli po raz ostatni, aby otrzymać świadectwa, pożegnać się z nauczycielami i wychowawcami oraz przyjaciółmi ze szkolnej ławy i kompanów zabaw podczas przerw.

Podczas spotkania w sali gimnastycznej Dyrektor Szkoły Paweł Wypych wraz z Wicedyrektor Beatą Kornalewicz, wychowawcami poszczególnych klas i przedstawicielką Rady Rodziców wręczył nagrody uczniom osiągającym wysokie wyniki w nauce oraz sporcie, podziękował rodzicom wyróżnionych uczniów za trud włożony w pracę wychowawczą poprzez listy gratulacyjne oraz podziękowania za zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły.

Następnie uczniowie klas VI i VII pod kierunkiem Małgorzaty Badzińskiej zaprezentowali z dedykacją dla nauczycieli i rodziców, którzy zawsze w nich wierzyli, dzięki którym po każdej burzy wschodziło słońce, którzy uczyli ich tego, co w życiu najważniejsze,  pantomimę przedstawiającą metaforę szkolnego świata, dziękując zarówno nauczycielom, jak i rodzicom za cały trud włożony w ich wychowanie i edukację, podkreślając, że szkoła to coś więcej niż nauka, to wielka wyprawa i niezwykła współpraca w atmosferze przyjaźni i wzajemnego szacunku.

Szczególnym momentem było pożegnanie absolwentów. Siódmoklasiści pożegnali starszych kolegów, życząc im możliwości i chęci sięgania po to, co w życiu największe i najpiękniejsze oraz wręczając im pamiątki. Na koniec Ósmoklasiści pod kierunkiem wychowawczyni Małgorzaty Iwaniak podziękowali dyrekcji, nauczycielom i rodzicom za trud i serce, życzliwość i wyrozumiałość, wskazywanie właściwych dróg i drogowskazów, dzięki którym doszli do tego etapu życia. Słowa podziękowania skierowali również do swoich młodszych kolegów. Uwieńczeniem uroczystości pożegnania był pyszny tort przygotowany przez absolwentów i ich rodziców.

Podczas uroczystości zostały również przyznane szczególne wyróżnienia tytułem Ucznia Roku i Sportowca Roku, które trafiły do:

Adama Kornalewicza, ucznia kl. VII – Tytuł Ucznia Roku

Pauliny Siódmiak i Mateusza Tomaszewskiego, uczniów kl. VI – Tytuł Sportowca Roku.

Nagrody książkowe i karty podarunkowe, które otrzymali uczniowie wszystkich klas IV – VIII zostały ufundowane przez Radę Rodziców przy SP Tur.

"Czas radości i zasłużonego odpoczynku

w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Turze.

koniec jest zawsze

początkiem

nowego stanu

choć nic się nie zmieniło

gdy nie jesteś tym kim byłeś

zdziwienie (…)

By ocalić od zapomnienia wszystko to, co nas ukształtowało…

Wszystko ma swój czas i każda sprawa pod niebem ma swoją porę: jest czas rodzenia i czas umierania; jest czas płaczu i czas śmiechu; jest czas narzekania i czas pląsów. (…) Jest czas milczenia i czas mówienia (…)

Jeszcze tak niedawno był czas powitania, a już nadszedł czas pożegnań."

Materiał: Małgorzata Badzińska / Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Budowa hal
Praca na wysokości
60PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)
0

"Pole pszenicy z cyprysami". Mural w nowej odsłonie

Mural „Pole pszenicy z cyprysami” reaktywowany #w nowej odsłonie.

(czytaj więcej)