Dziś mamy 18 lipca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

15 czerwca 2024

Apelacja rozpatrzona. Sąd wydał wyrok ws. oszustki

fot. archiwum

fot. archiwum

Sprawa bankowych oszustw, do których dochodziło #w siedzibie banku PKO w Szubinie, dobiegła końca. Sąd apelacyjny w Gdańsku rozpatrzył złożoną apelację.

W jednym z poprzednich numerów GR Powiat pisaliśmy o apelacji ws. oszustw bankowych, których dopuszczała się pracownica oddziału banku PKP w Szubinie Dorota P. Przypomnijmy. Ta głośna sprawa ujrzała światło dzienne w listopadzie 2022 roku. Jak się okazało, 54-letnia wówczas Dorota P. wypłacała pieniądze z kont dwóch starszych i majętnych klientów. Kobieta podrabiała ich podpisy, wyłudzała kredyty i w ten sposób przywłaszczała sobie pieniądze. Okazało się, że łącznie, sumując tylko kwoty wypłat z kont, bez wyłudzonych kredytów, Dorota P. oszukała klientów na blisko półtora miliona złotych!

W toku śledztwa, Prokuratura Rejonowa w Szubinie przedstawiła jej 12 zarzutów. Praca prokuratury polegała na analizach wypłat bankowych, składanych podpisów. Dorota P. została dyscyplinarnie zwolniona z pracy, osadzono ją w areszcie. Akt oskarżenia wobec niej skierowano do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Proces rozpoczął się 20 września ubiegłego roku, a po trzech rozprawach - 30 listopada zapadł wyrok. Sędzia zdecydował tym, żeby ukarać Dorotę P. pozbawieniem wolności na okres czterech lat. Kobiecie została wyznaczona także grzywna w wysokości 14 tys. zł. Poza tym, Dorota P. ma przez 15 lat zakaz zajmowania stanowisk i wykonywania zawodów związanych z działalnością bankową i finansową. Z kolei na rzecz PKO zasądzono wraz z odsetkami tytułem naprawienia szkody łączną kwotę 1 mln 150 tys. 584 zł. Sąd zasądził od oskarżonej kwotę 3 tys. 200 zł opłat sądowych i obciążył ją pozostałymi kosztami postępowania. Na tym jednak sprawa się nie zakończyła.

Obrońcy oskarżonej złożyli apelację od tego wyroku. Wnosili o zmianę i zmniejszenie kary dla Doroty P. Sprawa trafiła więc na wokandę Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. Rozprawa została wyznaczona na wtorek, 28 maja i tego samego dnia zapadł wyrok. – Sąd Apelacyjny w Gdańsku utrzymał w mocy zaskarżony wyrok Sądu Okręgowego w Bydgoszczy z dnia 30 listopada 2023 r. – poinformowała Anna Kanabaj – Michniewicz koordynator ds. kontaktów sądu ze środkami masowego przekazu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. Tym samym, skazana za oszustwa Dorota P. będzie musiała odbyć karę więzienia oraz zapłacić grzywny i kary pieniężne za wyrządzone przez swoje wieloletnie działania szkody. Skazana przebywała w areszcie od 8 lutego ubiegłego roku. Ten czas został jej przez sąd naliczony na poczet kary. Do „odsiadki” zostało więc ponad 2,5 roku.

Źródło:  

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (6)

  wkużony, w dniu 15-06-2024 16:36:08 napisał:

  Taki rzeczy tylko w Polsce złodziej ma jeszcze prawo do apelacji bo za duża kara w normalnym kraju ta kobieta po udowodnienie oszustwa zamiast więzienia powinna być wysłana do przymusowej pracy i chociaż by do osranej śmierci powinna pracować by oddać kasę ale nie poszkodowanej w ratach tylko bankowi a bank skoro nie ma kontroli nad pracownikami to powinien niezwłocznie po wybuch afery oddać poszkodowanym kase bo przecież poszkodowanego nie interesuje kto ukradł dla nie go jest ważny fakt że mu zginęły pieniądze z konta bankowego i w normalnym kraju na poczet odzyskania pieniędzy miała by zlicytowany cały majątek ale Polsce żaden rzd ani rządzący takiego prawa nie wprowadzą by by sobie w przyszłości sobie nie strzelić w stopę

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Druga strona medalu, w dniu 15-06-2024 20:41:46 napisał:

  Za około 7 miesięcy będzie mogła wnioskować o przedterminowe-warunkowe zwolnienie , Art. 90. § 1. Skazanego na karę pozbawienia wolności sąd może warunkowo zwolnić z odbycia reszty kary, jeżeli jego właściwości i warunki osobiste, sposób jego życia przed popełnieniem oraz zachowanie się po popełnieniu przestępstwa, a zwłaszcza w czasie odbywania kary, uzasadniają przypuszczenie, iż sprawca po zwolnieniu będzie przestrzegał porządku prawnego, w szczególności nie popełni ponownie przestępstwa, i mimo niewykonania kary w całości jej cele zostały osiągnięte. Art.91 kk-Art. 91. § 1. 54 Warunkowe zwolnienie może nastąpić po odbyciu przez skazanego co najmniej połowy kary, jeżeli odbywa ją po raz pierwszy, a dwóch trzecich kary, jeżeli już uprzednio odbywał karę pozbawienia wolności jako karę zasadniczą.

  odpowiedz

  • -1 (3)

  do porzedników, w dniu 16-06-2024 10:06:24 napisał:

  Skoro ten kraj jest taki nienormalny zawsze możesz wyjechać np do tajlandi i na cały świat to nie lata 70te. A teraz powiedzcie co zrobiliście aby tą sytuacje zmienić, na pewno macie w rodzinie urzędników, a może nawet polityków różnych szczebli i decydentów. U nas jest taki system w innych krajach jest inny lepszy/gorszy. Złodziej to złodziej, w historii było wiele bulwersujących wyroków i co?-nic. Jak tobie powinie się noga, świadomie lub nie też z papugami będziesz szukał "furtek"

  odpowiedz

  • 0 (4)

  stary bankowiec, w dniu 16-06-2024 15:42:52 napisał:

  KTO jej dał wszystkie uprawnienia do dysponowania środkami klientów??????????????????? GDZIE BYŁA BIEŻĄCA KONROLA NADZORU BANKOWEGO???????????????????/ WIELE PYTAŃ BEZ ODPOWIEDZI~!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  odpowiedz

  • 2 (4)

  z, w dniu 16-06-2024 16:04:02 napisał:

  a co na to włościanka?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  KOD, w dniu 16-06-2024 23:31:08 napisał:

  Komitet Obrony Demokracji - taka flaga była wywieszona na nieruchomości skazanej

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (0)

  Aa, w dniu 18-06-2024 13:37:48 napisał:

  Może wzmocnić kontrolę w bankach.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Rejestracja BDO
500PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Zadaj pytanie
40PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)
0

"Pole pszenicy z cyprysami". Mural w nowej odsłonie

Mural „Pole pszenicy z cyprysami” reaktywowany #w nowej odsłonie.

(czytaj więcej)