Dziś mamy 18 lipca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

13 czerwca 2024

Mobilna filharmonia. Koncert edukacyjny dla przedszkolaków

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

10 czerwca 2024r. przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola #nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie miały okazję uczestniczyć w koncercie muzycznym „ Lato z radiem”, koncercie prezentowanym przez mobilną, wspaniałą Filharmonię Pomorską z Bydgoszczy.

Koncert odbył się w Muzeum Ziemi Szubińskiej a dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola ubrane w strój galowy i odświętny. Przedszkolaki  obserwowały na żywo instrumenty takie jak : skrzypce, wiolonczelę, flet poprzeczny oraz  pianino. Odbył się pokaz gry na każdym z tych instrumentów indywidualnie, dzieci odgadywały nazwy instrumentów muzycznych prezentowanych na ilustracjach.

Dodatkowo dzieci rozpoznawały, nazywały instrumenty, których dźwięki rozbrzmiewały podczas koncertu oraz rozwiązywały zagadki muzyczne.

Głównym celem koncertów edukacyjnych jest rozwijanie wyobraźni muzycznej, zapoznanie z podstawowymi informacjami  z zakresu wiedzy o muzyce, instrumentach muzycznych oraz twórczości kompozytorów. Wszystko

przekazywane jest w formie zabawowej, z elementami wspólnego grania, śpiewania oraz  interakcji słuchacze – wykonawcy. Dzisiejszy koncert – wspaniała  lekcja edukacyjna przybliżająca dzieciom świat muzyki ,

dźwięków, zapoznająca z instrumentami oraz zachęcająca młodych słuchaczy do aktywnego udziału w koncercie.

To było niesamowite przeżycie dla naszych dzieci. Muzyka nie tylko bawiła, ale i uczyła.

Materiał: Wanda Zygmunt-Król

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)
0

"Pole pszenicy z cyprysami". Mural w nowej odsłonie

Mural „Pole pszenicy z cyprysami” reaktywowany #w nowej odsłonie.

(czytaj więcej)