Chętnie korzystamy z Krajowej Mapy Zagrożeń. Policja weryfikuje zgłoszenia

fot. KWP Bydgoszcz
Ponad 75 800 zgłoszeń nanieśli mieszkańcy# województwa kujawsko-pomorskiego od początku uruchomienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przypomnijmy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w woj. kujawsko-pomorskim funkcjonuje od 9 września 2016 roku i jak widać cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) to internetowa aplikacja, które pozwala każdemu obywatelowi przekazać informację o niepokojących go zjawiskach, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców, wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.
Każdy obywatel może zgłosić na interaktywnej mapie miejsce, wybierając je z katalogu zagrożeń, które uznaje za najbardziej zagrożone czy najbardziej uciążliwe w danym miejscu jako nieakceptowalne społecznie zjawisko.
Rolą użytkownika jest wskazanie zagrożenia oraz obszaru jego występowania, natomiast Policji bieżąca weryfikacja prawdziwości przekazanej w ten sposób informacji i w zależności od ustaleń, podjęcia działań zmierzających do wyeliminowania występującego zjawiska. Przedmiotowe narzędzie ma służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.
W województwie kujawsko-pomorskim mieszkańcy dotychczas wskazali 75 848 takich punktów, które uważają za zagrożone. Ponad połowa z nich 40 064 (53%), zostało potwierdzonych i wyeliminowanych przez kujawsko-pomorską Policję.
Najwięcej zgłoszeń dotyczyło :
- nieprawidłowego parkowania pojazdów (18 912 zgłoszeń),
- przekraczania dozwolonej prędkości (18 448 zgłoszeń),
- spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych (13 945 zgłoszeń),
- niewłaściwej infrastruktury drogowej (4 120 zgłoszeń),
- aktów wandalizmu (3 444 zgłoszenia),
- używania środków odurzających (2 982 zgłoszenia),
- grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją (2 636 zgłoszeń).
Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numerów alarmowych wobec czego nie służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy dzwonić pod numer 112. Więcej o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa TUTAJ.
Materiał: kom. Joanna Jakubas
Czytaj również
Dodaj komentarz
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
Krytyk Społeczny, w dniu 25-05-2021 10:21:26 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!