Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:

15 czerwca 2024

Ćwiczenia międzypowiatowe. Gaszenie pożarów na obszarach leśnych

fot. KP PSP w Nakle

fot. KP PSP w Nakle

13 czerwca 2024 roku w miejscowości Gąbin oraz Kowalewo #(gm. Szubin, powiat nakielski) przeprowadzone zostały ćwiczenia międzypowiatowe z zakresu gaszenia pożarów na obszarach leśnych.

Przedsięwzięcie było koordynowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią przy współudziale Nadleśnictwa Szubin. Oprócz gospodarzy w ćwiczeniach brały udział jednostki ochrony przeciwpożarowej z: KM PSP Bydgoszcz, KP PSP Żnin oraz KP PSP Świecie. Łącznie w ćwiczeniach udział wzięło 29 zastępów Państwowej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych oraz blisko 100 strażaków. Scenariusz do ćwiczeń uwzględniał pożar występujący na terenie dwóch oddziałów leśnych. Celem ćwiczących było zbudowanie dwóch systemów dostarczania wody na duże odległości: przetłaczania i dowożenia. Przetłaczanie odbywało się na pierwszym odcinku bojowym, gdzie zastępy czerpały wodę do pożaru z jeziora Gąbińskiego przy użyciu pompy wysokiej wydajności. Natomiast dowożenie skutecznie realizowano na drugim odcinku bojowym, korzystając ze zbiornika przeciwpożarowego liczącego 50 m3 wody. Ponadto w ćwiczenia zaangażowała się Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu, która przy użyciu przepływomierza nadzorowała uzyskaną wydajność wodną na głównej magistrali (2xW110x1200m) dostarczającej wodę do pożaru.

Opracowanie: kpt. Maciej Poraj

Materiał: st. kpt. Bartosz Walkowiak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)
0

"Pole pszenicy z cyprysami". Mural w nowej odsłonie

Mural „Pole pszenicy z cyprysami” reaktywowany #w nowej odsłonie.

(czytaj więcej)