Do szkoły zawitali policjanci. Rozmowy o bezpieczeństwie na drodze
fot. KPP Nakło
W środę 30 października dzielnicowy #z Szubina sierż. Karol Pieron wspólnie z sierż. Wiesławą Ambrozik z zespołu do spraw profilaktyk społecznej, nieletnich i patologii z nakielskiej komendy odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Rynarzewie. W spotkaniu z policjantami uczestniczyli uczniowie klas I-III. Dzieci były podzielone na 3 grupy. W sumie z funkcjonariuszami spotkało się około 140 dzieci.
Głównym tematem zajęć było bezpieczeństwo w czasie przebywania na poza domem. Mundurowi omówili jak powinna wyglądać bezpieczna droga do szkoły, jak w prawidłowy sposób korzystać z pasów bezpieczeństwa, oraz jak trzeba się zachowywać w jadącym samochodzie. Policjanci przypomnieli również o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i wytłumaczyli jak wpływają ona na bezpieczeństwo podróżujących. Mundurowi omówili temat prawidłowego korzystaniu z numerów alarmowych oraz w jaki sposób działają zaalarmowane służby. Stróże prawa przestrzegli dzieci, że nie wolno bez uzasadnianego powodu dzwonić na numer alarmowy, a w wypadku przypadkowego połączenia poinformować o tym dyspozytora.
Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach, a wiedza przekazana im przez mundurowych wpłynie na poprawę ich bezpieczeństwa.
Materiał: st. sierż. Kamil Smoliński, Oficer Prasowy KPP w Nakle
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Turniej wewnątrzszkolny. "Wylogowani z sieci, zalogowani w sport II"
- Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Certyfikaty dla uczniów
- Dominował fiolet. Uczniowie zaangażowani w ogólnopolską akcję
- Życzenia dla seniorów. Uczniowie z Kcyni wykonali okolicznościowe kartki
- Konkurs recytatorski. Uczniowie z Królikowa wśród laureatów
Dopłaty do zakupu aut elektrycznych? Konsultacje projektu programu
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska# i Gospodarki Wodnej przedstawia do konsultacji projekt programu dopłat do zakupu, leasingu i wynajmu długoterminowego aut elektrycznych.
(czytaj więcej)Urzędowe listy polecone. Od stycznia na skrzynce mailowej
Od 1 stycznia 2025 r. będzie można otrzymywać i wysyłać pisma urzędowe #poprzez e-Doręczenia, czyli elektroniczny odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru. Dzięki tej usłudze obywatele, firmy oraz podmioty publiczne otrzymają możliwość wymiany korespondencji poprzez wygodny i bezpieczny system doręczeń elektronicznych. To kolejny istotny krok w cyfryzacji administracji państwowej.
(czytaj więcej)Obsługa nowoczesnego granatnika. Szkolenie terytorialsów
W dniach od 11 do 22 listopada #br. w Karlsgonie (Szwecja) trwa szkolenie Polskich żołnierzy z obsługi nowoczesnego granatnika Carl Gustaf M4. W dwutygodniowych zajęciach organizowanych w siedzibie producenta uzbrojenia udział bierze m.in. troje Terytorialsów z Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej z Torunia.
(czytaj więcej)Świadczenia dla stulatków. Ustawa podpisana przez prezydenta
Przygotowane w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przepisy regulujące# mechanizm przyznawania świadczenia honorowego dla stulatków wejdą w życie 1 stycznia 2025 roku. Co to oznacza praktyce? Świadczenie w wysokości 6,2 tys. brutto miesięcznie będzie przyznawane z urzędu, i co ważne, corocznie waloryzowane. Prezydent właśnie podpisał ustawę w tej sprawie.
(czytaj więcej)