Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:

13 czerwca 2024

Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej. Bogate zbiory historii Pałuk

fot. powierzone

fot. powierzone

11 czerwca 2024 roku do Muzeum Ziemi #Szubińskiej przybyła klasa III ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalewie.

Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej dot. historii i dziejów Domu Polskiego jak i mieszczącego się w nim muzeum. Spotkanie było też okazją do zwiedzenia aktualnej wystawy Rowerowo Miejscowo i Światowo, która czynna jest do końca lipca jak i zapoznania się z niezwykłym podróżnikiem, jakim był Kazimierz Nowak na planszach wystawowych zapożyczonych od Muzeum Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera z Puszczykowa. Kolejnym punktem było zwiedzanie i zapoznanie się z historią szubińskiego zamku i jego założycielu Sędziwoju Pałuka. Dzieci odnalazły najstarszy eksponat w muzealnej, zamkowej gablocie. Harcerstwo, bogaty zbiór kronik i jego początki na ziemi szubińskiej oraz przejmujące losy mieszkańców w czasie II wojny światowej czy powstania wielkopolskiego to tematy, z którymi zapoznano się w kolejnych pomieszczeniach. Salka regionalna, kolorowa, mała ale mieszcząca jakże bogate zbiory historii naszego regionu Pałuk zaczarowała naszych gości. Spotkanie poprowadziła Iwona Kruk.

Materiał: Kamila Czechowska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
KOBIZE
500PLN
Praca na wysokości
60PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)
0

"Pole pszenicy z cyprysami". Mural w nowej odsłonie

Mural „Pole pszenicy z cyprysami” reaktywowany #w nowej odsłonie.

(czytaj więcej)