Konferencja na temat Zbrodni Katyńskiej. Rozstrzygnięto wojewódzki konkurs

fot. powierzone
11 kwietnia w Kujawsko-Pomorskim # Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się Wojewódzka Konferencja Historyczna zatytułowana „Katyń. Zbrodnia, która nie może być zapomniana”, zorganizowana przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli.
Podczas konferencji wygłoszono prelekcje na temat Zbrodni Katyńskiej, armii gen. Władysława Andersa, kłamstwa katyńskiego i Cyfrowego Archiwum Pamięci o Zbrodni.
W trakcie uroczystości został rozstrzygnięty Wojewódzki Konkurs Historyczny pt. „Tatusiu Kochany! Najdroższy! Czemu nie wracasz? Obraz tragedii i śmierci polskich oficerów - rozpacz, ból i niepojęta strata dla polskiego narodu”.
W zaszczytnym gronie wyróżnionych znalazły się uczennice klasy III humanistycznej I LO w Nakle - Zofia Kończak i Martyna Młynarek, które zajęły II miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych. Laureatki opracowały prezentację multimedialną zawierającą materiały, pamiątki i dokumenty oddające obraz tragedii mordu katyńskiego.
Praca została wzbogacona o rodzinne relacje Zosi Kończak, której brat pradziadka, Sylwester Kończak, zginął w Katyniu. Uczennice przedstawiły również sylwetki katyńczyków naszego regionu - Franciszka Poczekaja, Kazimierza Wegenke, Stanisława Karolczaka i Stanisława Derczyńskiego.
Opiekunem merytorycznym laureatek była Violetta Hejza, nauczycielka historii w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.
materiał: Ilona Świder/ I LO Nakło
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria










Czytaj również
Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)