Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

fot. bezpieczny-przejazd.pl
Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.
Online na przejeździe. Czy tato wie więcej od dziecka?
Kolejarze z PLK udostępnili cztery gry edukacyjne: Gra w znaki, Memory, Znajdź różnicę i Puzzle. Rodzicie mogą, wspólnie z Ambasadorkami Bezpieczeństwa, sprawdzić wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa i znajomości przepisów ruchu drogowego, wspólnie spędzić czas z dziećmi i edukować. Gry łączą zabawę z nauką o bezpieczeństwie na przejściach i przejazdach kolejowo-drogowych. Gry online dostępne są pod adresem internetowym: https://www.bezpieczny-przejazd.pl/edukacja/dla-dzieci/.
Fakty o bezpieczeństwie – likwidacja fake newsów!
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w postach wyjaśniają i dementują nieprawdziwe informacje i mity dotyczące zachowania na przejazdach kolejowo-drogowych. W każdą środę na facebookowym profilu kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd – Szlaban na ryzyko! publikowane są posty. Materiały i rzeczowe informacje są wzbogacone o infografiki i dane statystyczne. Śledzenie nowych informacji to kolejne wskazówki jak bezpiecznie zachowywać się na skrzyżowaniu drogi i toru. Profil kampanii na Facebook: https://www.facebook.com/bezpieczny.przejazd.
Podejmij wyzwanie „Bezpiecznego przejazdu…”
W ramach kampanii została opublikowana nowa gra mobilna promująca bezpieczne zachowania na przejazdach kolejowo-drogowych „Bezpieczny Przejazd – Wyzwanie”. Można w niej poznać różne kategorie przejazdów oraz wyrobić nawyk prawidłowego ich pokonania niezależnie od kategorii. Wszystko podane w atrakcyjnej formie jazdy samochodem z elementami rywalizacji w postaci pobijania rekordów długości trasy oraz zdobywania trofeów. Aplikacja dostępna jest w wersji mobilnej na Android i iOS oraz na komputery z systemem Windows. Zobacz tutaj.
Wirtualny przejazd dla realnego bezpieczeństwa
„Bezpieczny przejazd VR”, to aplikacja mobilna dedykowana szerokiemu gronu odbiorców. Pozwala uczyć się na wykreowanym w wirtualnej rzeczywistości przejeździe, wykorzystując gogle VR. Aplikacji można używać również samodzielnie korzystając wyłącznie ze smartfona. Dostępna jest w wersji na Android oraz iOS. Zobacz tutaj.
W wakacje każdy musi wiedzieć o #ŻółtaNaklejkaPLK, gdzie są i jak z nich korzystać.
Informacje umieszczone są na wszystkich przejazdach. Znajdują się od wewnętrznej strony krzyży św. Andrzeja lub przy słupkach, do których umocowane jest ramię rogatki.
Każda naklejka posiada trzy ważne numery. Pierwszy to indywidualny numer przejazdu kolejowo-drogowego. Drugi to numer alarmowy 112, który należy wybrać w przypadku zagrożenia życia. Operator 112 po podaniu numeru skrzyżowania będzie w stanie precyzyjnie określić gdzie należy wysłać pomoc. Ma także możliwość szybkiego łącza z kolejarzami, którzy mogą wstrzymać ruch pociągów na linii. Trzeci numer to numer awaryjny, na który można zgłaszać usterki.
Seminarium dla tysięcy kierowców „Jak bezpiecznie pojechać na wakacje?”
Podczas warsztatu na Facebook’owym profilu PLK ekspert PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. odpowiada na pytania internautów, m.in. co należy zrobić, gdy auto zepsuje się między rogatkami, jak działa #ŻółtaNaklejkaPLK, jak nie popełniać 10 najczęstszych błędów kierowców, jak uniknąć wypadków na przejazdach i przejściach kolejowo-drogowych. Wiedza przekazana przez eksperta pozwoli na bezpieczne podróże wakacyjne (zobacz tutaj).
Jeśli gry edukacyjne nie wystarczą, a ciekawość pociech nie zostanie zaspokojona, zachęcamy do wykorzystania pozostałych materiałów edukacyjnych zamieszczonych na stronie www.bezpieczny-przejazd.pl Można znaleźć je wszystkie w zakładce edukacyjnej, a wśród nich m.in.: zeszyt edukacyjny i kolorowanki do wydrukowania, ciekawostki o bezpieczeństwie, filmy edukacyjne oraz quizy.
Wszystkie gry są dostępne na www.bezpieczny-przejazd.pl/edukacja/dla-dzieci.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Materiał: Mirosław Siemieniec - rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Czytaj również
- Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę
- Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią
- Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy
- Pisanki. Na przestrzeni wieków pełniły wiele funkcji
- Wielki Tydzień. Czas refleksji i przygotowań do świąt
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!