Dziś mamy 21 kwietnia 2025, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 czerwca 2024

III Igrzyska Sędziwoja z Szubina. Konkurencje indywidualne i zespołowe

fot. powierzone

fot. powierzone

„Citius, Altius, Fortius” odzwierciedla istotę sportowego ducha# i rywalizacji towarzyszących III Igrzyskom Sędziwoja z Szubina zorganizowanych przez Szkołę Podstawową im. Polskich Olimpijczyków w Turze.

Impreza, w której udział wzięły szkoły Gminy Szubin, odbyła się 05.06.2024r. w godzinach od 10.00 do 13.00 na Stadionie Miejskim w Szubinie.

Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrza Szubina, Mariusz Piotrkowski.

Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze przy współudziale Wydziału Edukacji Sportu i Rekreacji w Szubinie.

Zawody rozpoczęły się od przemarszu delegacji z poszczególnych szkół, którym  przewodził sam „Sędziwój”. Otwarcia Igrzysk dokonała pani Alina Zdanowska  Dyrektor Wydziału Edukacji, Sportu i Rekreacji w Szubinie oraz obecni Dyrektorzy Szkół.

W zawodach udział wzięli uczniowie z terenu gminy Szubin: Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie, Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kołaczkowie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Jagiełły w Szubinie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego  w Szubinie.

Uczestnicy startowali w konkurencjach indywidualnych i zespołowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego Macieja Kozerewicza, Małgorzatę Iwaniak i Magdalenę Zapiec – Maszek.

Wśród nich były: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłką lekarską  oraz sztafeta. Uczniowie zostali nagrodzeni medalami i pięknymi statuetkami oraz słodkościami. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali nauczyciele.

Celem była integracja dzieci poprzez wspólną, zdrową rywalizację na polu sportowym. Jednocześnie, poprzez realizację zadania, wzmocniono i promowano nawyki zdrowego aktywnego stylu życia. Cel realizacji gminnych igrzysk łączył więc w sobie kilka niezwykle istotnych dla rozwoju uczniów, czynników. Bardzo ważnym aspektem była tutaj również edukacja dzieci poprzez naukę przestrzegania zasady „fair-play”.

Organizacja takiej imprezy sportowej to doskonała inspiracją dla młodych sportowców, będąc jednocześnie wspaniałym wydarzeniem integrującym szkoły w Gminie Szubin.

Warto promować zdrowie wśród naszych dzieci, dlatego już dzisiaj zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym wydarzeniu!

Materiał: Dyrekcja i Grono Pedagogiczna SP Tur

Oceń artykuł: 14 16

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Budowa hal
Praca na wysokości
60PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Konstrukcje stalowe
KOBIZE
500PLN
0

Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.

(czytaj więcej)
0

Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.

(czytaj więcej)
0

Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.

(czytaj więcej)