Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:

17 czerwca 2024

III Igrzyska Sędziwoja z Szubina. Konkurencje indywidualne i zespołowe

fot. powierzone

fot. powierzone

„Citius, Altius, Fortius” odzwierciedla istotę sportowego ducha# i rywalizacji towarzyszących III Igrzyskom Sędziwoja z Szubina zorganizowanych przez Szkołę Podstawową im. Polskich Olimpijczyków w Turze.

Impreza, w której udział wzięły szkoły Gminy Szubin, odbyła się 05.06.2024r. w godzinach od 10.00 do 13.00 na Stadionie Miejskim w Szubinie.

Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrza Szubina, Mariusz Piotrkowski.

Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze przy współudziale Wydziału Edukacji Sportu i Rekreacji w Szubinie.

Zawody rozpoczęły się od przemarszu delegacji z poszczególnych szkół, którym  przewodził sam „Sędziwój”. Otwarcia Igrzysk dokonała pani Alina Zdanowska  Dyrektor Wydziału Edukacji, Sportu i Rekreacji w Szubinie oraz obecni Dyrektorzy Szkół.

W zawodach udział wzięli uczniowie z terenu gminy Szubin: Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie, Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kołaczkowie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Jagiełły w Szubinie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego  w Szubinie.

Uczestnicy startowali w konkurencjach indywidualnych i zespołowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego Macieja Kozerewicza, Małgorzatę Iwaniak i Magdalenę Zapiec – Maszek.

Wśród nich były: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłką lekarską  oraz sztafeta. Uczniowie zostali nagrodzeni medalami i pięknymi statuetkami oraz słodkościami. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali nauczyciele.

Celem była integracja dzieci poprzez wspólną, zdrową rywalizację na polu sportowym. Jednocześnie, poprzez realizację zadania, wzmocniono i promowano nawyki zdrowego aktywnego stylu życia. Cel realizacji gminnych igrzysk łączył więc w sobie kilka niezwykle istotnych dla rozwoju uczniów, czynników. Bardzo ważnym aspektem była tutaj również edukacja dzieci poprzez naukę przestrzegania zasady „fair-play”.

Organizacja takiej imprezy sportowej to doskonała inspiracją dla młodych sportowców, będąc jednocześnie wspaniałym wydarzeniem integrującym szkoły w Gminie Szubin.

Warto promować zdrowie wśród naszych dzieci, dlatego już dzisiaj zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym wydarzeniu!

Materiał: Dyrekcja i Grono Pedagogiczna SP Tur

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)
0

"Pole pszenicy z cyprysami". Mural w nowej odsłonie

Mural „Pole pszenicy z cyprysami” reaktywowany #w nowej odsłonie.

(czytaj więcej)