Dziś mamy 18 lipca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2024

Kujawsko-Pomorskie na rowery. Najbliższy rajd w sobotę

fot. pow.

fot. pow.

Tegoroczną, XIV edycję rajdów Kujawsko-Pomorskie na rowery #zainaugurowaliśmy w Sępólnie Krajeńskim. Trwają zapisy na kolejne wydarzenie z cyklu, które odbędzie się w najbliższą sobotę (22 czerwca) w Radziejowie. Fani dwóch kółek będą mogli spróbować swoich sił w sierpniu także w Warlubiu (powiat świecki) i Radziejowie.

– Mieszkańcy Kujaw i Pomorza coraz częściej wybierają jazdę na rowerze jako główną formę aktywnego wypoczynku. To doskonały sposób na poznawanie urokliwych zakątków naszego regionu, dlatego zachęcam całe rodziny do udziału w rajdach – zaprasza marszałek Piotr Całbecki.

Chętni do udziału w wydarzeniach muszą wypełnić formularze zgłoszeniowe, dostępne na stronie Kujawsko-Pomorskie na rowery. Każdy zarejestrowany uczestnik rajdów otrzymuje bezpłatny pakiet startowy, na który składa się numer startowy, pamiątkowe skarpetki, talon na posiłek regeneracyjny oraz pamiątkowy medal. Trasy przebiegają głównie w malowniczym otoczeniu jezior oraz lasów. Dla rowerzystów przygotowano też konkursy z nagrodami.

Piastowski Rajd Rowerowy w Radziejowie

Jeszcze do środy (19 czerwca) można zapisywać się na Piastowski Rajd Rowerowy, który rozpocznie się w Radziejowie, skąd szlak zawiedzie nas do miejscowości Płowce, do pomnika upamiętniającego bitwę pomiędzy wojskami Władysława Łokietka a Krzyżakami. Szczegóły trasy liczącej 32 kilometry poznać można na stronie internetowej, gdzie dostępny jest także formularz zgłoszeniowy. Wydarzenie rozpoczyna się już w najbliższą sobotę (22 czerwca).

Przed nami kolejne rowerowe spotkania
• 22 czerwca – Piastowski Rajd Rowerowy w Radziejowie,
• 10 sierpnia – Warlubie (powiat świecki),
• 14 września – Radziejów.

Kujawsko-Pomorskie na rowery w liczbach:
• pierwszy rajd zorganizowany przez Urząd Marszałkowski odbył się w 2015 roku
• blisko 17 tysięcy rowerzystów wzięło udział w dotychczasowych rajdach
• cykliści w Radziejowie pokonają trasę o długości przeszło 30 kilometrów
• w tegorocznym rajdzie inauguracyjnym w Sępólnie Krajeńskim udział wzięło 300 rowerzystów.

Pierwszy w tym roku przejazd odbył się 11 maja w Sępólnie Krajeńskim, drugi raz spotkaliśmy się 10 czerwca w Rogowie (powiat żniński).

Samorząd województwa regularnie wspiera zawodników i dofinansowuje organizację imprez. W kwietniu marszałek Piotr Całbecki zainaugurował start nowego programu społecznego „Uwierz w Sport”. Tylko w tym roku 125 zawodniczek i zawodników reprezentujących 40 klubów sportowych z całego regionu otrzyma stypendia marszałka województwa. W 2026 roku Kujawsko-Pomorskie będzie organizatorem najważniejszej halowej imprezy lekkoatletycznej na świecie – Halowych Mistrzostw Świata. Czytaj Kujawsko-Pomorskie organizatorem Halowych Mistrzostw Świata 2026

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Nn, w dniu 19-06-2024 16:53:43 napisał:

  Czy Nakło nie potrafi zorganizować już rzadny imprez sportowych otwartych na społeczeństwo przyjezdne.Potrafia zrobić tylko imprezy zamknięte dla stałych uczestników.Ciagle ci sami.Naklo jest zamknięte na ludzi przyjezdnych.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  krajan, w dniu 19-06-2024 22:22:14 napisał:

  Ile obozów wędrownych na rowerach organizuje spółka Sport?Młodzież ma wspaniałe rowery,sprzęt itp. Dlaczego nie mą propozycji na wędrówki rowerowe dla młodzieży w okresie ferii?Pałuki i Krajna to piękne tereny.Organizatorom proponuję kolejne rajdy dla frajdy do Gródka,do Wiela,do Dębogóry,do Osieka,czy do Witosławia?Można też do Turu.Może ludzie ze spółki wejdą na rower,poproszę w także do Wąsosza ? A może opracują programy obozów wędrownych po naszych pałucko- krajeńskich trenach?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Pan, w dniu 20-06-2024 11:07:23 napisał:

  Trasa 60 km dla kogo jest organizowana, kto wydaje na to pozwolenie to jest dla mieszkańców czy tylko organizatorów?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Konstrukcje stalowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenie z HACCP
80PLN
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)
0

"Pole pszenicy z cyprysami". Mural w nowej odsłonie

Mural „Pole pszenicy z cyprysami” reaktywowany #w nowej odsłonie.

(czytaj więcej)