Dziś mamy 18 lipca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

22 czerwca 2024

Licealiści wzięli udział w warsztatach. Spotkanie z kcyńskim artystą

fot. powierzone

fot. powierzone

W przeddzień zakończenia roku szkolnego grupa młodzieży# z szubińskiego liceum wzięła udział w warsztatach rzeźby w drewnie i glinie.

W Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni uczestników projektu przywitała dyrektor instytucji Ilona Kurdelska. Kierownik ds. kultury oraz kierowniczka zespołu regionalnego ,,Pałuki” Renata Gaj-Kowalska w izbie muzealnej opowiedziała o strojach, tradycjach pałuckich i przybliżyła postać oraz zasługi Klary Prillowej w dziedzinie szerzenia kultury ludowej Pałuk. Było to doskonałą okazją do podziwiania prac rzeźbiarskich patronki GCKiB w Kcyni i jej uczniów.

Następnie licealiści obejrzeli film przedstawiający różne techniki tworzenia rzeźby w glinie, po czym udali się na zajęcia praktyczne. Warsztaty rzeźby w drewnie prowadził znany artysta rzeźbiarz Piotr Woliński, uhonorowany m.in. nagrodą im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej” w 2002 roku. Mistrz dłuta zaprezentował narzędzia oraz materiały potrzebne do pracy, po czym młodzież samodzielnie zaplanowała wzory i wykonała rzeźby płaskie.

Uczestnicy projektu wzięli też udział w warsztatach tworzenia przedmiotów użytkowych i ozdobnych z gliny, które prowadziła artystka plastyk Natalia Jelińska.

Zajęcia były realizowane w ramach projektu ,,Z tkaniną i drewnem na co dzień” dofinansowanego przez Zarząd Powiatu Nakielskiego.

Koordynatorkami projektu są A. Kobierowska, J. Stefaniak- Szmyt, K. Bethke.

Materiał: A.Kobierowka / I LO w Szubinie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)
0

"Pole pszenicy z cyprysami". Mural w nowej odsłonie

Mural „Pole pszenicy z cyprysami” reaktywowany #w nowej odsłonie.

(czytaj więcej)