Dziś mamy 21 kwietnia 2025, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 marca 2025

Magiczne chwile na przeglądzie. Dzieci rozświetlały scenę śpiewem

fot. powierzone

fot. powierzone

W miniony wtorek scena Szubińskiego Domu Kultury rozbrzmiała # radosnymi dźwiękami podczas corocznego Przeglądu Piosenki Przedszkolnej. Mali artyści z zapałem prezentowali swoje wokalne talenty, oczarowując publiczność rodziców, nauczycieli i przyjaciół.

Wydarzenie rozpoczęło się od serdecznego powitania przez organizatorów, w którym podkreślono znaczenie muzyki w rozwoju dzieci. Następnie na scenie pojawili się mali wykonawcy, którzy zaprezentowali wybrany przez siebie repertuar. W przeglądzie udział wzięli przedstawiciele Oddziału Przedszkolnego przy SP w Kowalewie, Oddziału Przedszkolnego przy SP nr 2 w Szubinie, Oddziału Przedszkolnego przy SP w Turze oraz Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie.

Dzieci 5 i 6 letnie, występowały z ogromnym entuzjazmem, a ich radość i zaangażowanie były widoczne na każdym kroku. Na scenie prezentowały się duety oraz soliści, którzy zaskoczyli wszystkich swoimi talentami i odwagą. Rodzice nie kryli dumy z występów swoich pociech. W tej wyjątkowej atmosferze każdy uczestnik otrzymał dyplom i upominek, co dodatkowo podkreśliło, że najważniejsza była radość z muzyki i wspólnego śpiewania.

To wydarzenie nie tylko promuje rozwój muzyczny dzieci, ale również wzmacnia więzi w społeczności lokalnej, pokazując, jak ważną rolę odgrywa muzyka w życiu najmłodszych.


materiał: Maria Berendt, Monika Tews-Ciężka, Martyna Ucińska/ Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.

(czytaj więcej)
0

Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.

(czytaj więcej)
0

Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.

(czytaj więcej)