Dziś mamy 30 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

07 maja 2024

Maturzyści przystąpili do egzaminu. Na początek język polski

fot. MM

fot. MM

7 maja w całej Polsce rozpoczął się tegoroczny maraton egzaminów# maturalnych. Absolwenci szkół średnich przystąpili tego dnia do testu z języka polskiego. Egzaminy pisali również uczniowie nakielskiego "Staszica", czyli największej szkoły średniej w całym powiecie

Standardowo maturzyści muszą się zmierzyć z trzema obowiązkowymi egzaminami pisemnymi na poziomie podstawowym - kolejno z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Oprócz tego, maturzyści muszą przystąpić jeszcze do egzaminów ustnych z języka polskiego i obcego. Zdający muszą także przystąpić do jednego pisemnego egzaminu na poziomie rozszerzonym z wybranego przedmiotu.

Tematy, z którymi musieli się zmierzyć maturzyści w roku 2024 podczas egzaminu pisemnego z języka polskiego, to: „Bunt i konsekwencje dla człowieka” oraz „Jak relacja z drugą osobą kształtuje człowieka?". Maturzyści musieli się odwołać się do wybranej lektury obowiązkowej, innego utworu literackiego i wybranych kontekstów.

Tegoroczna Matura trwać będzie od 7 do 24 maja.

Oceń artykuł: 15 16

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (4)

  zaciekawiony, w dniu 07-05-2024 19:11:53 napisał:

  Przecież nie wolno wnosić telefonów komórkowych na egzamin. Chyba nie wszyscy znają zasady.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Osa, w dniu 07-05-2024 21:30:32 napisał:

  Czepiasz się, Zaciekawiony. Egzamin jeszcze nierozpoczęty, jak widać.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Rocky, w dniu 07-05-2024 21:42:33 napisał:

  A Kcyni nie pokażą? Teraz czekamy cz pani dyrektor zst wstawi zdjęcie z liczba zdanych matur. Ja to sie dziwie ze, ktos tam jeszcze chce posyłać swoje dzieci.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  BBAA, w dniu 07-05-2024 22:43:03 napisał:

  za zdjęcie 8 fotograf ma miszcza.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)