Mniej wyjazdów na akcje. Działania strażaków w 2023 roku
fot. archiwum
Choć ubiegły rok był pracowity dla strażaków z naszego powiatu#, odnotowano mniej wyjazdów jednostek ochotniczych straży pożarnych z powiatu.
Każdego roku przedstawiamy naszym czytelnikom dane dotyczące wyjazdów ochotniczych straży pożarnych z naszego powiatu. Działa tutaj łącznie 39 jednostek OSP. Z tego, 17 jest włączonych do tzw. Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Są to jednostki OSP: Dziewierzewo, Gromadno, Kcynia, Sipiory, Drzewianowo, Mrocza, Witosław, Nakło, Paterek, Potulice, Ślesin, Jadwiżyn, Sadki, Anieliny, Królikowo, Rynarzewo, Szubin. Poza tym systemem są 22 jednostki OSP: Chwaliszewo, Dobieszewo, Górki Zagajne, Łankowice, Mieczkowo, Żarczyn, Żurawia, JRS Kowalewko, Drążno, Kosowo, Rościmin, Samsieczynek, Wiele, Cukrownia Nakło, Polichno, Suchary, Bnin, Chomętowo, Ciężkowo, Słonawy, Tur, Wąsosz.
Najwięcej razy OSP Kcynia
W 2023 roku druhowie z jednostek OSP byli wysyłani łącznie do 1174 działań. To aż o 286 akcji mniej niż w 2022 roku. Jeżeli chodzi o liczbę wyjazdów, od lat niezmiennie najczęściej dysponowaną jednostką jest OSP Kcynia. W ubiegłym roku ta jednostka wyjeżdżała do akcji 139 razy. To 45 wyjazdów mniej niż w 2022 roku. Druga jednostka, która wyjeżdżała najczęściej to OSP Szubin, której druhowie brali udział w 131 akcjach, o 35 mniej niż dwa lata temu. Jak wspomniano, w ubiegłym roku było o blisko 300 wyjazdów mniej. Poza OSP Kcynia, znaczny spadek wyjazdów odnotowano w przypadku jednostki OSP Dziewierzewo, o 36 mniej, OSP Łankowice mniej o 15 wyjazdów czy OSP Słonawy i OSP Tur mniej o 16 wyjazdów. Spośród jednostek gminy Nakło, największa i najstarsza w Polsce jednostka OSP Nakło brała udział w 69 akcjach, o 12 mniej niż w 2022 roku. Wszystkie jednostki OSP z gminy Nakło wyjeżdżały rzadziej niż 2 lata temu. Więcej wyjazdów w ubiegłym roku miała za to jednostka OSP Witosław, OSP Rynarzewo czy OSP Samsieczynek. Szczegółowe dane dotyczące jednostek OSP, które udostępniła Komenda Powiatowa PSP w Nakle prezentujemy w zestawieniu.
Czytaj również
- Darmowe badania dla wszystkich. Trwa II edycja akcji pn. "Biały Czwartek"
- Zebranie Osiedla Spółdzielczego. Wybrano nowego przewodniczącego
- Honorowy Medal im. ks. Jana Kleina. Bank Spółdzielczy laureatem
- Poszukiwany mężczyzna odnaleziony. Jego stan jest ciężki
- Najlepsze gospodarstwo ekologiczne. Rolnicy z Królikowa w gronie laureatów
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Żołnierze z pomocą powodzianom. Oczyszczanie zalanych terenów
Decyzją Dowódcy WOT około 200 żołnierzy #8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz ze specjalistycznym sprzętem wydzielono do pomocy powodzianom na terenie województwa dolnośląskiego i opolskiego. Fala kulminacyjna przemieszcza się w głąb kraju, w związku z czym w gotowości do stawiennictwa w jednostce i wyjazdu do działania pozostają kolejni terytorialsi.
(czytaj więcej)Szkodliwe treści w internecie. Jak chronić najmłodszych?
Ministerstwo Cyfryzacji dalej pracuje nad tym, aby wzmocnić# ochronę dzieci i młodzieży przed szkodliwymi treściami w internecie. W sierpniu i wrześniu br. odbyły się kolejne spotkania nieformalnej grupy roboczej. W spotkaniach uczestniczą przedstawiciele administracji publicznej, uczelni oraz organizacji pozarządowych. Celem dyskusji jest opracowaniem skutecznych rozwiązań, które będą chronić młodych ludzi przed negatywnym wpływem treści dostępnych w sieci.
(czytaj więcej)Koncert z okazji 25 lat Polski w NATO. Zbiórka dla powodzian
W tym roku przypada rocznica – 25 lat #od wstąpienia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Z tej okazji Bydgoszcz przygotowała specjalne wydarzenia, które odbędą się w sobotę - 21 września.
(czytaj więcej)Zakazane praktyki sztucznej inteligencji. Nowe przepisy
Jakie systemy AI będą zakazane? Poznaj nowe przepisy #na wydarzeniu online. Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii, zaprasza 27 września o godz. 13.00 na wydarzenie online, podczas którego zaprezentowana zostanie broszura informacyjna na temat zakazanych praktyk sztucznej inteligencji (AI). Broszurę przygotowali eksperci z Ministerstwa Cyfryzacji oraz NASK.
(czytaj więcej)
Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad
Strażak SAM, w dniu 11-02-2024 12:51:30 napisał:
odpowiedz
Ja, w dniu 13-02-2024 08:51:18 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!