"Noc Bibliotek". Wydarzenia w ramach ogólnopolskiej akcji
fot. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Prawie 1 500 bibliotek w całej Polsce przygotowało specjalne wydarzenia# w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Biblioteki to często serca lokalnych społeczności i lokalne centra żywej kultury i edukacji z ofertą dla osób w każdym wieku. Dziś szczególnie warto je odwiedzić.
Biblioteki, które biorą udział w akcji można sprawdzić na: https://nocbibliotek2024.ceo.org.pl/
W Warszawie w Pałacu Rzeczypospolitej na placu Krasińskich o godzinie 19.00 odbędzie się inauguracja tegorocznej jubileuszowej 10. edycji akcji, która odbywa się pod hasłem jest „Moc Bibliotek!”
Wydarzenie rozpocznie się od wspólnego przeczytania wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej „Moc Bibliotek”. Podczas inauguracji będziecie mogli także wysłuchać koncertu Stanisława Soyki.
Całość będzie dostępna podczas transmisji online https://nocbibliotek2024.ceo.org.pl/wiersz-na-x-noc-bibliotek-2024/
Noc Bibliotek - wielkie święto bibliotek i czytania
Jest to ogólnopolska akcja, która w niekonwencjonalny sposób zachęcają do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury.
W akcji biorą udział wszystkie biblioteki: szkolne, publiczne, pedagogiczne, wyższych uczelni, parafialne, klasztorne, muzealne, wojskowe, szpitalne, więzienne, społeczne, instytutów naukowych, rozmaitych instytucji i organizacji. Od najstarszych książnic po „szafy” z książkami.
Nocy Bibliotek towarzyszy akcja „Podziel się książkami” – zachęcająca czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych, klasyki i lektur oraz innych poszukiwanych pozycji.
Akcję organizuje Centrum Edukacji Obywatelskiej, które rozwija ją pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów – Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także licznych partnerów i patronów.
Źródło: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Czytaj również
- Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach. Używaj odpowiedzialnie
- Obsługa nowoczesnego granatnika. Szkolenie terytorialsów
- Apel o bezpieczny zwrot. Przypadki śmiertelnych zatruć preparatami
- Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych. Każda akcja jest inna
- Międzynarodowy Dzień Seniora. Inspiracja dla młodszych pokoleń
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Dopłaty do zakupu aut elektrycznych? Konsultacje projektu programu
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska# i Gospodarki Wodnej przedstawia do konsultacji projekt programu dopłat do zakupu, leasingu i wynajmu długoterminowego aut elektrycznych.
(czytaj więcej)Urzędowe listy polecone. Od stycznia na skrzynce mailowej
Od 1 stycznia 2025 r. będzie można otrzymywać i wysyłać pisma urzędowe #poprzez e-Doręczenia, czyli elektroniczny odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru. Dzięki tej usłudze obywatele, firmy oraz podmioty publiczne otrzymają możliwość wymiany korespondencji poprzez wygodny i bezpieczny system doręczeń elektronicznych. To kolejny istotny krok w cyfryzacji administracji państwowej.
(czytaj więcej)Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach. Używaj odpowiedzialnie
W trwającym od 18 do 24 listopada Światowym Tygodniu# Wiedzy o Antybiotykach Główny Inspektorat Farmaceutyczny przypomina najważniejsze zasady stosowania antybiotyków.
(czytaj więcej)Zadbaj o swoje zdrowie. Zwróć uwagę na oznaczenia produktów
Data minimalnej trwałości# „Najlepiej spożyć przed” i data przydatności do spożycia „Należy spożyć do” – to dwa różne oznaczenia.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!