Dziś mamy 23 lutego 2024, piątek, imieniny obchodzą:

09 lutego 2024

Odsłonięto pamiątkową tablicę i mural. Rynarzewo pamięta o Powstańcach!

fot. MM

fot. MM

9 lutego w Szkole Podstawowej w Rynarzewie odbyły# się uroczyste obchody upamiętniające 105. Rocznicę Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Jednym z głównych elementów uroczystości było odsłonięcie muralu i tablicy pamiątkowej, które znajdują się na ścianie szkolnej placówki.

Szkoła Podstawowa w Rynarzewie nosi imię Powstańców Wielkopolskich. Dlatego też na ścianie obiektu szkolnego namalowano powstańca oraz flagę powstańczą. Odsłonięcie muralu okazało się jednym z głównych elementów obchodów 105. rocznicy Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 w Rynarzewie

Za zaprojektowanie i wykonanie dzieła odpowiada Monika Kokocińska, a inicjatorami powstania samego muralu była cała szkolna społeczność. Jeśli chodzi o wymiary muralu, to ma on wysokość 12,6 m i jest szeroki na 6,5 m.

Piątkowe uroczystości rozpoczęły się o godz. 10:00. Przybyli goście zgromadzili się przy ścianie szkoły. Zgodnie z zaplanowanym scenariuszem, symbolicznego odsłonięcia tablicy i murali dokonać mieli potomkowie rynarzewskich powstańców - Wiesława Reszka, Anna Jankowska oraz Nikodem Pałczyński.

W dalszej kolejności poświęcenia tablicy i muralu dokonał proboszcz rynarzewskiej parafii ks. Grzegorz Wiciński, po czym oddano salwę honorową.

Dalsza część uroczystości odbyła się już w murach szkoły, gdzie po powitaniu wszystkich przybyłych gości przez dyrektor Agnieszkę Tulińską, nastąpiła dekoracja sztandaru szkoły Medalem Honorowym ZG TPPW 1918-1919 w Poznaniu "Wierni Tradycji" za zasługi dla krzewienia wiedzy i tradycji związanych z powstaniem wielkopolskim 1918-1919.

Następnie przyszedł czas na patriotyczno-artystyczne występy uczniów szkoły w Rynarzewie, po których dyrektor Agnieszka Tulińska wręczyła wybranym gościom okolicznościowe statuetki "Przyjaciół Szkoły". Nie zabrakło również przemówień zaproszonych gości.

Oceń artykuł: 12 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (5)

  Obserwator, w dniu 10-02-2024 08:38:15 napisał:

  Piękna uroczystość przy doskonałej oprawie muzycznej chóru szkolnego. Widać serce i wkład pracy całej szkoły w przygotowaniach. Dekoracje, apel i właściwie wszystko było wspaniałe.

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Prawdziwy obserwator, w dniu 10-02-2024 11:28:01 napisał:

  Taki komentarz to mogła napisać tylko dyrektorka albo nauczyciel.Nie jest to komentarz żadnego z uczestników.Ludzie mówili co innego.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (5)

  Ja, w dniu 10-02-2024 17:43:17 napisał:

  Jestem dumna z moich uczniów i wdzięczna wszystkim pracownikom za poświęcony czas na przygotowanie uroczystości. To jest komentarz dyrektora.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Kubek biały ze zdjęciem
24,90PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Budowa magazynów
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)