Dziś mamy 13 listopada 2024, środa, imieniny obchodzą:

13 listopada 2024

Podsumowano akcję "Znicz" i "Hiena". Kontrola na cmentarzach

fot. Straż Miejska Nakło nad Notecią

fot. Straż Miejska Nakło nad Notecią

Od 15 października do 2 listopada br. Straż Miejska# w Nakle nad Notecią w ramach akcji „Znicz i Hiena 2024” czuwała nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby bliskich na cmentarzach w Gminie Nakło nad Notecią. Strażnicy miejscy w tym okresie prowadzili 48 kontroli cmentarzy w Nakle nad Notecią, Ślesinie, Paterku, Występie, Potulicach, Gorzeniu oraz w Trzeciewnicy i Sucharach, które odbywały się w godzinach rannych oraz popołudniowo - wieczornych.

 

Strażnicy miejscy szczególną uwagę zwracali na zakłócanie ładu i porządku publicznego, nieobyczajne wybryki, jak również na kieszonkowców oraz kierowców stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym.

Dodatkowo w celu przeciwdziałania zjawisku dewastacji nagrobków oraz kradzieży z terenów cmentarzy kwiatów i zniczy strażnicy miejscy kontrolujący cmentarze po zapadnięciu zmroku byli wyposażeni w noktowizor, który umożliwiał im obserwację przy całkowitym zaciemnieniu terenu.

Równolegle do działań „Znicz”, była realizowana akcja „Hienia”, polegająca na kontroli punktów skupu złomu w celu ewentualnego ujawniania przedmiotów skradzionych    z cmentarzy - krzyże, znicze, lampiony, figurki. Strażnicy miejscy podkreślili, iż osoby prowadzące punkty skupu złomu na terenie Gminy Nakło nad Notecią przestrzegają przepisy w zakresie ewidencjonowania skupowanych przedmiotów metalowych i są „wyczuleni” na elementy metalowe pochodzące z cmentarzy.

W tym okresie Straż Miejska w Nakle nad Notecią nie odnotowała żadnych wykroczeń lub zdarzeń bezpośrednio związanych z prowadzonymi działaniami prewencyjnymi.

Materiał: st. insp. Dariusz Chróściński / Straż Miejska Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Warto czytać etykiety. Dowiesz się wiele na temat składu

Czy zawsze czytasz etykiety, gdy kupujesz# produkty spożywcze? Warto to robić!

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości

106 lat temu urzeczywistniły się marzenia narodu polskiego o długo wyczekiwanej #wolności po tym, gdy wskutek rozbiorów pod koniec XVIII w. Rzeczpospolita zniknęła z mapy Europy. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów było wynikiem nie tylko sprzyjających okoliczności dziejowych, ale także ofiary krwi, poświęcenia i pracy wielu pokoleń Polaków. O Niepodległą walczyli w wojnach napoleońskich, zrywach narodowowyzwoleńczych i I wojnie światowej, jak również podejmowali codzienny trud zachowania polskiej tożsamości na terenach pod panowaniem zaborców i na emigracji.

(czytaj więcej)
0

Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem

Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego#, osiadłego na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.

(czytaj więcej)
0

Pogoda sprzyjała wędrówce. Poczęstunek w Polichnie

Dzisiejszą wędrówkę zaczęliśmy w świetlicy wiejskiej #w Polichnie już o godz. 5:00. Zgłosiło się 16 uczestników.

(czytaj więcej)