Dziś mamy 30 października 2024, środa, imieniny obchodzą:

11 lipca 2024

Prawie 30 zdarzeń. Strażacy mieli ręce pełne pracy

fot. OSP Sadki

fot. OSP Sadki

Wczoraj, w godzinach popołudniowych przez nasz powiat# przeszły gwałtowne zjawiska pogodowe. Silny wiatr i intensywne opady deszczu powodował zniszczenia. Musieli interweniować strażacy.

Od rana, 10 lipca zapowiadano burze z intensywnym wiatrem i deszczem. Jak przekazał mł. bryg. Paweł Przybylski, straż otrzymała pierwsze zgłoszenie o godzinie 16:43. Strażacy byli wzywani łącznie do 28 zdarzeń na terenie powiatu w związku z niszczącą siłą żywiołu. Z tego, 16 razy usuwano połamane drzewa i konary drzew, było 6 interwencji związanych z zanieczyszczeniem drogi przez gwałtowne opady wody, trzy razy wypompowywano wodę z zalanych posesji. Były także dwa alarmy fałszywe, ale w dobrej wierze ponieważ silny wiatr wzburzył tumany kurzu i pyłu wyglądające jak zadymienie od pożaru. Strażacy zostali także wezwano do Chomętowa. W związku z awarią prądu, strażacy użyczyli tam agregatu prądotwórczego dla chorej osoby, które była podłączona do aparatury podtrzymującej życie. Najwięcej interwencji było w samym Nakle i dotyczyły one powalonych drzew. Strażacy interweniowali na ul. ks. Skargi, w nakielskim parku, na ul. Nowej, Karnowskiej i Młyńskiej. Działania były przeprowadzane także w takich miejscowościach jak Polichno, Gorzeń, Rozwarzyn. Łącznie, w interwencjach brało udział 5 zastępów w jednostki ratowniczo-gaśniczej w Nakle oraz 28 zastępów OSP z terenu całego powiatu. Ostatnie działania zakończyły się o godzinie 23:00.

fot. OSP Sadki fot. OSP Sadki

fot. OSP Sadki fot. OSP Sadki

fot. BG fot. BG

fot. BG fot. BG

Oceń artykuł: 6 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zadaj pytanie
40PLN
Praca na wysokości
60PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Budowa hal
0

Żołnierze 8.K-PBOT pomagają na południu kraju. Minął miesiąc działań

Minął miesiąc od rozpoczęcia wspólnej operacji #5 Rodzajów Sił Zbrojnych RP we współdziałaniu z pozostałymi służbami mundurowymi i organami samorządowymi pk. „FENIKS”. Operacja ma na celu szeroko pojęte działania na rzecz usuwania tragicznych skutków powodzi oraz niesienie wsparcia poszkodowanym. Od początku biorą w niej udział żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej (8.K-PBOT).

(czytaj więcej)
0

Zauważyłeś odpady w lesie? Zgłoś naruszenie środowiskowe

Sezon na grzybobranie w Polsce trwa, a spacerując po lesie, można# natknąć się nie tylko na borowiki czy podgrzybki, ale niestety również na porzucone śmieci. Jeśli podczas zbierania grzybów zauważymy odpady lub inne zanieczyszczenia środowiska, można je od razu zgłosić w aplikacji mObywatel. A zgłoszenie może być anonimowe.

(czytaj więcej)
0

Ołowiana kapsuła czasu. Niezwykłe odkrycie podczas prac remontowych

Podczas trwających dużych prac remontowych# Kościoła Rektorskiego Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny „Klarysek” w Bydgoszczy znaleziona została ołowiana kapsuła czasu.

(czytaj więcej)
0

Cmentarze w naszym województwie. Większość zlokalizowana jest na wsiach

Według stanu na 31 grudnia 2023 r. w województwie kujawsko-pomorskim# znajdowało się 1179 cmentarzy o łącznej powierzchni 965,9 ha. W miastach zlokalizowanych było 175 cmentarzy o powierzchni 468,0 ha, natomiast na wsiach znajdowały się 1004 cmentarze o powierzchni 497,9 ha.

(czytaj więcej)