Dziś mamy 10 maja 2025, sobota, imieniny obchodzą:

10 listopada 2023

Rola sztucznej inteligencji w edukacji. Korzyści i zagrożenia

fot. MEiN

fot. MEiN

Zachęcamy do wypełnienia ankiety dotyczącej roli #sztucznej inteligencji w edukacji. Badanie skierowane jest do nauczycieli oraz uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

Rola sztucznej inteligencji w edukacji

Mając na względzie wzrost popularności narzędzi opartych na sztucznej inteligencji oraz konieczność odpowiedniego przygotowania młodego pokolenia do sprostania wyzwaniom zmieniającego się rynku pracy, Instytut Badań Edukacyjnych przeprowadza ankietę dotyczącą roli sztucznej inteligencji w edukacji z perspektywy dyrektorów, nauczycieli i uczniów.

Celem badania jest zebranie opinii na temat:

  • roli sztucznej inteligencji (AI) w edukacji,
  • potencjalnych korzyści i zagrożeń, które wiążą się z wykorzystywaniem narzędzi opartych na AI,
  • wsparcia, którego oczekuje środowisko szkolne w tym obszarze.

Na podstawie zebranych informacji zostaną przygotowane materiały edukacyjne uwzględniające wykorzystanie współczesnych technologii, w tym AI, oraz szkolenia i warsztaty poświęcone sztucznej inteligencji w edukacji.

Do ankiety załączone są również pytania dotyczące funkcjonowania samorządów szkolnych. Na podstawie danych zostaną zaproponowane cyfrowe rozwiązania, mające na celu wsparcie ich działalności.

Badanie trwa do 24 listopada br.

Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki

Oceń artykuł: 15 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (11)

    Ja, w dniu 10-11-2023 17:33:38 napisał:

    Niema sztucznej inteligencji Inteligentny jest tylko człowiek .Komputery to tylko rzecz brak prądu i ta wasza inteligencja do kosza .Człowiek będzie dalej inteligentny.Milego dnia

    odpowiedz

    • 2 (12)

    Terminator , w dniu 10-11-2023 18:15:51 napisał:

    Covid pokazał że ludzie są tępym bydłem którym można sterować poprzez televizję.

    odpowiedz

    • 2 (12)

    Uran235, w dniu 10-11-2023 19:03:11 napisał:

    Programy w szkołach co roku zmieniane a jednak po ich skończeniu trzeba znowu się dokształcić bo wiedza już przestała być aktualna. z AI jest o tyle dobrze że jest na bieżąco.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Audyt środowiskowy
3000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
KOBIZE
500PLN
Szkolenie z HACCP
80PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)