Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2024

"Spotkania z poezją". Prezentacja talentów recytatorskich

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach 13 - 15 maja w Samorządowym# Przedszkolu nr 2 w Szubinie odbyły się „ Spotkania z poezją” .

Przedszkolaki prezentowały swoje talenty recytatorskie przedstawiając utwory klasyków polskiej poezji: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima oraz współczesnych autorów: Małgorzaty Szyszko-Kondej i Anny Surowiec. Dzieci zaprezentowały swoim rówieśnikom inscenizacje wierszy: Leń, Zoo, Kredki, Dwanaście miesięcy, Dwa Michały.

Dodatkową atrakcją tegorocznych spotkań były odwiedziny przedstawicieli szubińskich instytucji, którzy również czytali przedszkolakom wierszowane utwory. Pierwszego dnia przedszkole odwiedził Burmistrz Szubina, w kolejnych wizytę złożyły pracownice: Biblioteki Rejonowej i Muzeum Ziemi Szubińskiej.

Codziennie też do przedszkola na oglądanie inscenizacji zapraszani byli przedszkolacy z szubińskich zerówek.

Dzieci z ciekawością oczekiwały  każdego gościa oraz występów kolegów i koleżanek. Były zafascynowane interpretacjami wierszy, z ogromnym zainteresowaniem i koncentracją słuchały utworów.

Poezja dostarczyła dzieciom wielu wrażeń i wzruszeń. Dzięki takim spotkaniom poezja staje się ważnym elementem kształtowania wyobraźni i postawy twórczej dzieci.

Materiał: Elżbieta Kwiecińska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)